İstanbul Zonguldaklılar Derneği’nden Ereğli Belediyesi’ne ziyaret

İstanbul Zonguldaklılar Derneği 2. Başkanı İş Adamı Mehmet Gökay Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti.
Gökay, “hayırlı olsun” temennilerini ilettikten sonra Posbıyık ile bölgemiz hakkında yöre mahsulü, fındıktan sanayi yatırımına kadar bir çok konuda görüş alışverişi yapıldı.Gökay, konuşmasında, “Zonguldak bölgesinde  yatırımların artırılarak sanayi üretiminin çeşitlendirilmesi gerekmektedir. Organize sanayilerin bu şekilde doldurularak, yeni sahaların açılabileceğini dolayısıyla işsizliğe ve göçe çözüm olacağı inancındayım. Üretmeden kalkınmanın olmayacağını işsizlerin iş gücünü ekonomiye kazandırmadan bireysel sıkıntıların aşılamaz bu anlamda içinde bulunduğumuz hassas dönemde, herkesin buna ek olarak neler yapabilirim arayışları için büyük önem arz etmektedir. Bölgemiz mahsulü fındığı işleyerek yeni ürünler yeni damak tatları ve fındığın kullanım alanlarını artırıcı çalışmalara ivme kazandırmalıyız. İstekli olmasak da alternatif tarım ürünleri üreticiliğine ve meyveciliğe biran önce başlamamız gerekli.” Dedi. Muhtarlarımızdan oda başkanlarımıza, valimizden bölge milletvekillerimize kadar her kesimden yatırım konusunda teşvik edici ve ısrarcı olması gerektiğini vurgulayan Gökay, sözlerine şöyle devam etti, “Sanayii ve imalat yatırımı için platina, saç teneke, boru ve profil bölgemizde üretiliyor bu metaller işlenerek otomotivden beyaz eşyaya, mutfak ve ısıtma gereçlerinden ambalaj sanayisine kadar hizmet verilebilecek sanayi kollarının olmasına rağmen tam ve yarı mamul olarak yapacak firma sayısının yok denecek kadar az. Bu anlamda yatırım yapacak veya yapmak isteyen yabancı ve bölge sanayicilerimizle istişare yapmaya ve yardımcı olamaya hazır olduğumu elimde bölgemiz için verimli projeler bulunmaktadır. Sanayici olarak memleketimiz için yararlı olmak bir borçtur.
                               Posbıyık ise sanayici ve iş adamlarına her platformda bölgemiz için, doğaya zarar vermeyen faydalı projeleri hayata geçirecek yatırımcılara tam destek vereceklerini belirtti ve Gökay’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
                                Gökay, Zonguldak ilinin ekonomi anlamda tekrar en iyi yerlere geleceğini ve yardımcı olacağını söyleyerek 31 Mayıs Pazar günü, İstanbul Arnavutköy’de İstanbul Zonguldaklılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu piknik şenliğine davet etti.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-05-27
Bu haber 1808 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 556
  Toplam: 5607963
   Online :

  68 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama