“Evimiz Engelimiz Olmasın” Projesi Açılışla Start Aldı
Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından Zonguldak Valiliği koordinasyonunda yürütülen “Evimiz Engelimiz Olmasın “projesi tanıtım toplantısı 13 Nisan Pazartesi günü Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak, Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin, Genel Sekreter Abdulkadir Açar, Gökçebey İlçe Mili Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile proje kapsamında yer alan engelli bireylerin aileleri katıldı.
 
Evimiz Engel Olmasın Projesi Koordinatörü Doç. Dr. Sevim Çelik, toplantının açılışında yaptığı konuşmada yürütülen projenin kapsamı hakkında bilgi verdi. Projenin temel amacının zihin engelli çocukların ev ortamında yaşamaları muhtemel olan kazaları önleyecek uygulamalar ve ev kazaları sonrası ikincil yaralanmaları önleyecek girişimler konusunda ailelerin bilgilendirilmesi olduğunu belirten Çelik; “Özellikle annelerde bu konuda farkındalık yaratılması projenin en önemli noktalarından biri. Ailelerin eğitimi, çocukların öncelikli olarak ev ortamında yaşamaları muhtemel olan kazaların önüne geçebilmek açısından çok önemli. Ayrıca sosyal çevrede de bir birey olarak yaşamlarını sürdürmelerinde bu eğitimin önemli etkileri olmasını hedefliyoruz. Bu bağlamda projeye destek veren Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Özel Oktay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine, Proje Ekibi Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Nurten Taşdemir’e, Yrd. Doç. Dr. Elif Dirimeşe’ye teşekkür ederiz. Projenin bir diğer ayağında ise zihin engelli çocukların güvenli ve kaliteli yaşam sürdürmelerini sağlamak amacıyla ev ortamında yaşayabilecekleri kazaların önlenmesi ve ilk yardım girişimleri konusunda bir kitap hazırlığımız var.” dedi.
 
Proje Tanıtım Toplantısına katılan Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin ve Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi de açılış toplantısında yaptıkları konuşmalarda projenin önemini ve Bülent Ecevit Üniversitesinin bu projedeki yerini vurguladılar. Bilgin ve Ergi, Üniversiteye projedeki başarılı çalışmaları dolayısıyla teşekkür ettiler.
 
Evimiz Engelimiz Olmasın projesinin finansmanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından EDES Programı kapsamında sağlanıyor.


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-04-14
Bu haber 1395 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 158
  Toplam: 5615948
   Online :

  28 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama