CHP Zonguldak Milletvekili Adayları
CHP Zonguldak Milletvekili Adayları
 
 
1. Şerafettin Turpçu
 
2. Ünal Demirtaş
 
3. Deniz Yavuzyılmaz
 
4. Harun Akın
 
5. Ali İhsan Köktürk
 
1: Şerafettin Turcu
Şerafettin Turcu;20 Eylül 1955 tarihinde Çaycuma Dereli Köyü’nde doğdu, ilk ve ortaokulu Çatalağzı’nda, liseyi Kilimli Lisesi’nde okudu. 1981’de İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Öğrenci hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1976’dan itibaren 1 Mayısları kutlayan yüz binlerin içine coşkuyla katıldı. 12 Eylül darbesinden sonra sosyal demokrat arayışların ürünü olan SODEP-SHP-CHP çizgisinde yıllarca mücadele etti. 2 defa SHP, 2 defa da CHP il başkanlığına, kongrelerde seçilerek geldi. SHP’de Parti Meclisi üyeliği yaptı. İnşaat işleriyle uğraşıyor ve aile şirketinde yöneticilik yapıyor.  Evli ve iki çocuk babasıdır.
 
2: Ünal Demirtaş  
Ünal Demirtaş; 1973 Yılında Karadeniz Ereğli’nin Ballıca köyünde doğan Ünal, ilkokul ve ortaöğretimini tamamladıktan sonra, liseyi Karadeniz Ereğli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünde tamamladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak 1993 yılında Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
 20 Yıldır Ankara Barosu Üyeliğini yapan Ünal, 2011 yılı milletvekili seçimlerinde CHP’den Zonguldak 5. sıra adayı gösterildi.
 
 
3: Deniz Yavuzyılmaz
 Deniz Yavuzyılmaz; 1979 Zonguldak doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ta yaptı. Anadolu Lisesi’nden  sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.Yavuzyılmaz iyi derece İngilizce, Almanca ve Fransızca biliyor.
Yavuzyılmaz bir süre serbest piyasada çalıştıktan sonra 2007 yılında Ankara’da “Dole Elektrik” adıyla kendi şirketini kurdu.
 Deniz Yavuzyılmaz Avrupa Sosyal Politikalar Araştırma Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği, Sosyal Demokrasi Derneği yöneticiliği, Uluslararası Af Örgütü üyeliği yanında aynı zamanda AKUT gönüllüsü olarak da görev yapıyor.
Yavuzyılmaz genç yaşlardan itibaren siyasetin içinde. CHP’deki aktif üyeliği ise, dört yıl önce başladı. CHP’de Genel Başkana bağlı Proje Ekibi üyeliği, Parti Okulu Eğitmenliği ve çeşitli Siyasi Danışmanlık görevlerini yürütüyor. Bunların yanında, bir yandan da çeşitli dergi ve internet sitelerine yazılar yazmaya da devam ediyor.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5-6 Eylül tarihlerinde yapılan 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliği için yarışa giren Yavuzyılmaz, yüzlerce aday arasında 170 oy ile 93. sırada yer alırken, bu ilk adaylık çalışması partililer tarafından  “gayet başarılı” bulundu.
 
4:Harun AKIN
1963 Zonguldak doğumlu olan Harun AKIN, ilk ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra Fener Lisesi’ne girdi. Liseyi bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne kaydını yaptıran AKIN, siyasi kimliğinin tam olarak oluşmasının ve ülkedeki siyasi düzensizliğin kendisinde yarattığı endişenin de etkisiyle eğitim hayatına ara vererek 1988 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’na katıldı. AKIN, partisinin bütün yönetim kademelerinde görev aldı. 1995 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanlığı görevini yürüttü. 
Cumhuriyet Halk Partisi 22. Dönem Zonguldak Milletvekilliği yaptı.
2002 – 2007 yılları arasındaki milletvekilliği görevi boyunca birçok kanun teklifi hazırladı, birçok kanun teklifinde başrolü üstlendi. Ayrıca 22. Dönem TBMM KİT Komisyonu üyeliği yaptı.
Milletvekilliği döneminde Zonguldak sorunları üzerine üstün çalışmalar gösteren Akın, bu dönemlerde “Zonguldak Raporu” çalışmalarına başladı. 2011 yılına kadar devam eden bu çalışma, bu dönemde hız kazanarak sonuca ulaştı.
16 Kasım 2014 tarihinde yapılan CHP Zonguldak Olağanüstü İlk Kongresi’nde 5. Dönem İl Başkanı oldu. Akın ayrıca, genel merkezi Ankara’da bulunan LLMBİR (Lösemi – Lenfoma – Miyelom Hastalıkları Eğitim Birliği) II. Başkanıdır. 
Harun Akın evli ve bir çocuk babasıdır.
Milletvekilliği döneminde aldığı görevler:
Dönem Zonguldak Milletvekilliği
Dönem TBMM KİT Komisyonu üyeliği
Dönem CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği
Dönem TBMM Türk Sporunda Şiddet, Şike ve Haksız Rekabeti Araştırma Komisyonu üyeliği
 
 5:Ali İhsan Köktürk
Ali İhsan Köktürk, 19 Eylül 1963’te Zonguldak Çaycuma’da doğdu. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Ser-best Avukatlık yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi Kurucu Üyeliği ve Başkanlığı, Çaycumaspor Asbaş-kanlığı, Zonguldakspor Yönetim Kurulu Üyeliği, Eğitime Katkı Derneği Kurucu Üyeliği, Çaycuma Diyaliz Merkezi ve Huzurevi Yaptırma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
3 Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Çaycuma İlçe Başkanlığı ve CHP Kurultay Delegeliği görevlerinde bulundu.
Köktürk, evli ve 2 çocuk babasıdır.
23-24. Dönemde TBMM Adalet Komisyonu Üyesi.
TBMM 23-24. Dönem Zonguldak Milletvekili olarak seçildi.
 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-04-08
Bu haber 1468 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 161
  Toplam: 5611882
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama