İşte CHP’nin Sürpriz İsmi; Deniz Yavuzyılmaz
"En büyük projemiz Türkiye'deki sömürü düzenini yıkmaktır. Halkı, gerçek iktidar yapmaktır." diye yola çıkan Deniz Yavuzyılmaz, CHP Milletvekili adaylığı için Zonguldak genelinde yapılan Önyoklamada sürpriz yaparak ikinci sırada çıktı. Adını "Taksim Gezi olaylarında" duyuran Deniz Yavuzyılmaz, CHP Genel Merkezi’nde proje danışmanlığı yapmakta. Daha önce Parti Meclisine aday oldu ve her ilden oy alarak 93. sırada tamamladı. 

"CHP Zonguldak'ta, Zonguldak Türkiye'de iktidar olacaktır. Biz bu ateşi yakmaya geldik" sloganını kullanan Deniz Yavuzyılmaz, önyoklama kampanyasında Zonguldak için projeler sundu.
Üç yabancı dil bilen, uluslararası sivil toplum örgütleri dahil çok sayıda sivil toplum kuruluşunda aktif görev yapan Deniz Yavuzyılmaz’ın önyoklamada 2.sırada çıkması, CHP çevreleri ve kamuoyunda heyecanla karşılandı.


1- İşte önyoklama öncesi “Deniz Yavuzyılmaz kimdir?” sorusuna kendi yanıtı;
Zonguldak'ın bir evladı. 
1979 yılında, Zonguldak'ta Ticaret Lisesi öğretmenleri Kadriye ve Ömer Yavuzyılmaz'ın ikinci çocuğu olarak dünyaya geldim. Yayla İlköğretim okulundan sonra Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olup; üniversite eğitimimi İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisi olarak tamamladım. Üniversiteden hemen sonra Cezayir, Libya ve Gürcistan gibi ülkelerde zorlu şartlarda çalıştım. 2007'de Ankara'da Dole Elektrik adlı şirketimizi kurduk. Bugün itibariyle şirketler Grubu haline gelen firmamız, yurtiçi ve yurtdışında şantiyeleri olan bir şirkettir. İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerini konuşuyorum.
2011'den beri çeşitli dergilerde köşe yazmakla beraber, psikoloji romanım ve felsefe kitabımla ilgili çalışmalarım devam etmektedir.

2- CHP den Zonguldak Milletvekilliğine aday adaylığınızı açıkladınız.
Neden CHP, neden Zonguldak?

Türkiye’de ve Dünya’da aydınlık bir gelecek için mücadele etmenin en etkili yolunun siyasi saha olduğunu düşündüğüm için kendimi bu yola adadım. 
CHP, Atatürkçü bir gencin gurur duyarak siyaset yapacağı ülkemizdeki en önemli partidir.
Biz gençlik enerjimizle birlikte gerici zihniyeti aydınlık düşüncelerle doldurana kadar bu maratonda koşarak, çoğalarak ilerlemeyi sürdüreceğiz.
"Zonguldak'ın Evladı" olarak, doğup büyüdüğüm, hayallerimi gerçekleştirmek için ilk adımlarımı attığım şehir olan Zonguldak'ta bu nedenlerle aday adayı oldum. 

3- Zonguldak kamuoyu siyasi kimliğinizle ilk kez tanışıyor.. Genç ve dinamik, ekibiyle birlikte hareket eden bir milletvekili aday adayı kamuoyunun dikkatini çekti. Sizin siyasetle ve CHP ile tanışmanız nasıl oldu.. Daha önce CHP de aktif görevler aldınız mı?
Türkiye’de yaşayıp siyasetin bir yerinde olmamak mümkün değil. Bizler Zonguldak'ta yoğun bir siyaset atmosferinin içerisinde büyüdük. Düşüncelerimin Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP'de hayata geçirilebileceğine inandığımdan CHP'yle aktif siyaset yaşamına girdim. Siyaset aslında sadece bir parti meselesi değil, bir yol meselesidir. İyi bir insan olma ve iyiliği dünyada egemen kılmanın en etkili aracıdır. Biz devrimin, mücadelenin, aklın yolunu seçtik. Bu yolda Cumhuriyet Halk Partisi'nde de birçok görev aldım. Genel Başkan'a bağlı proje ekibi üyeliği, Parti okulu eğitmenliği ve çeşitli siyasi danışmanlıklar yaptım.

4- CHP Olağanüstü Kurultayı'nda Parti Meclisi üyeliğine aday oldunuz ve yıllardır CHP siyasetinin içinde yer alan önemli isimleri geride bırakarak, önemli ölçüde oy aldınız. Bu sonucu neye bağlıyorsunuz?
Parti Meclisi seçiminde kurulan 24 sandığın 24'ünden de oy alarak toplamda 170 oyla 93. sırada bu yarışı tamamladık. Türkiye'nin tüm illerinden oy almanın gururunu yaşadık. 
Biz, genç ve dinamik bir ekiple Türkiye'nin bozulmuş siyasi düzenin içerisinde tertemiz, aydınlık bir mücadele veriyoruz. Açtığımız bu temiz mücadele yolunda bizden sonraki genç arkadaşlarımızın mücadelesini kolaylaştırmayı görev edindik. Parti delegelerimiz de bizim inancımıza ortak olup mücadelemize destek verdiler. Bu durum Cumhuriyet Halk Partisi'nin de genç ve dinamik bir yapıya ihtiyaç duyduğunun ispatıdır.

5- Milletvekili aday adayı olarak önemli ve farklı projelerle yola çıktığınız söyleniyor. Projelerle hareket etmek mühendis olmanızdan mı kaynaklanıyor, bu projelerin içeriğinden bize biraz söz eder misiniz?
Türkiye'de düzeltilmesi gereken çok fazla konu var. Bu gerçeği görmek ve iyi analiz etmek gerekir. Evet, birçok projemiz var. Sadece Zonguldak değil, köylerinden ilçelerine tüm şehirleriyle Türkiye'ye hizmet edeceğiz. Planlarımızı, projelerimizi kamuoyuyla paylaştıkça herkesin Türkiye'nin geleceğinden umutlanması için bir nedeni olacak. Bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. 
Bir mühendis olarak Zonguldak kömüründen ve gazından istifade edebilecek bir sanayinin yeni teknoloji ile kurulabilmesi için, Zonguldak'ta bir teknoloji geliştirme laboratuarı kurmak için Avrupa Birliği projesi hazırlamaktayız. 
En büyük projemiz Türkiye'deki sömürü düzenini yıkmaktır. halkı, gerçek iktidar yapmaktır. Bunun için önce ekonomik bağımsızlık gerekir. Zonguldak'ın yeniden işçi kenti olması gerekir. Ancak bu işçi nasıl yaşamalıdır? Onurlu bir şekilde yaşayıp, sosyal bir insan olarak hayatını devam ettirebilmelidir. 
Bunun için gençlik olarak ayağa kalkmaya hazırız. Bu gençlik ateşini de adaylığımla birlikte Zonguldak'ta yaktık. 
Çocukların çocukluğunu, gençlerin gençliğini çalan bu eğitim sistemini değiştirmek şarttır. Bu bağlamda biz ekibimizle birlikte üniversite sınavlarını kaldıracak ve gençlerin yetenekleri doğrultusunda meslek sahibi olacakları 'Eğitim Yenileşim' adında bir proje hazırladık. bu projeyi de hiç zaman kaybetmeden Genel Başkanımıza sunduk. Pilot il olarak ilk uygulamasını iktidarımızda Zonguldak'ta başlatmak için büyük bir heyecan içerisindeyiz. 
Zonguldak Belediye hizmetlerimize katkı vermek adına Zonguldak Belediye Karnesi adlı hizmet takip ve izleme anket ve kamuoyu yoklaması çalışmalarıyla bilimsel olarak inceleme konularını içeren bir proje hazırladık. Sayın Belediye Başkanımıza bu projemizi sunmak için randevumuzu aldık. Zonguldak'ın gençleri olarak bu projede çalışıp belediye hizmetlerine pozitif anlamda elimizi taşın altına koyarak katkı sağlamayı kendimize görev edindik. 

6- İlimizin ekonomik, sosyal ve fiziki sorunları hakkındaki görüşleriniz nelerdir, size göre Zonguldak'ın çözüm bekleyen en temel ve acil sorunları hangileridir?
Zonguldak'ta sorun olmayan ne var ki? 

İşsizlik, göç, mülkiyet sorunu, ulaşım, kentsel dönüşüm, sektörsel gelişmenin sağlanmamış olması Zonguldak'ın en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Hepsi bildiğiniz sorunlar. Peki bu sorunları kim çözecek? Tabi ki sizin evlatlarınız olarak biz çözeceğiz. Bunu yapmak için gerekli donanımımız, bilgimiz ve projelerimiz var. Bu projelerin bir kısmını biraz önce konuştuk. Gerek bu projelere gerekse diğer projelerimize ulaşmak isteyen üyelerimizi, vatandaşlarımızı ve değerli gazetecilerimizi her zaman beklerim. Gezi Hareketi'nden önce gençliğin siyasette etkin olabileceğine inanan kişi sayısı oldukça azdı. Artık, o günler geride kaldı. Tüm Zonguldaklı evlatlarınızla birlikte bu projeleri gerçeğe dönüştürmeye talibim. Bizi var eden, bilgimiz, sevgimiz, umudumuzdur. Umudu olmayanın umudu olmaya geldik. CHP Zonguldak'ta, Zonguldak Türkiye'de iktidar olacaktır. Biz bu ateşi yakmaya geldik. Zonguldak'ımıza selam olsun.

 

Haber: CUMA 

Deniz Yavuzyılmaz; Eğitimli, genç, çalışkan, üretken, işadamı    
Deniz Yavuzyılmaz. Bir “Zonguldak çocuğu” olan Deniz Yavuzyılmaz 1979 Zonguldak doğumlu. Ticaret Lisesi öğretmenlerinden Kadriye ve Ömer Yavuzyılmaz’ın oğlu, Av. Özgür Yavuzyılmaz’ın kardeşi; EKİ ve TKİ Müfettişlerinden Zihni Yavuzyılmaz ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi eski Başkanı Av. Sabri Yavuzyılmaz’ın yeğenleri oluyor.
            Deniz Yavuzyılmaz İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ta yaptı. Anadolu Lisesi’nden  sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.Yavuzyılmaz iyi derece İngilizce, Almanca ve Fransızca biliyor.
            Yavuzyılmaz bir süre serbest piyasada çalıştıktan sonra 2007 yılında Ankara’da “Dole Elektrik” adıyla kendi şirketini kurdu. Kısa sürede geliştirdiği şirketi  yurtiçinde ve yurtdışında  işler alan bir firma haline gelmiş durumda. 
             Deniz Yavuzyılmaz Avrupa Sosyal Politikalar Araştırma Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği, Sosyal Demokrasi Derneği yöneticiliği, Uluslararası Af Örgütü üyeliği yanında aynı zamanda AKUT gönüllüsü olarak da görev yapıyor.
            Yavuzyılmaz genç yaşlardan itibaren siyasetin içinde. CHP’deki aktif üyeliği ise, dört yıl önce başladı. CHP’de Genel Başkana bağlı Proje Ekibi üyeliği, Parti Okulu Eğitmenliği ve çeşitli Siyasi Danışmanlık görevlerini yürütüyor. Bunların yanında, bir yandan da çeşitli dergi ve internet sitelerine yazılar yazmaya da devam ediyor.
            Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5-6 Eylül tarihlerinde yapılan 18. Olağanüstü Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliği için yarışa giren Yavuzyılmaz, yüzlerce aday arasında 170 oy ile 93. sırada yer alırken, bu ilk adaylık çalışması partililer tarafından  “gayet başarılı” bulundu.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-03-08
Bu haber 3333 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 553
  Toplam: 5550304
   Online :

  63 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama