Anaokulu öğrencileri, 2008–2009 Eğitim-Öğretim Yılını tamamlayarak mezun oldular

                        Gökçebey’de 12 yıl önce eğitim ve öğretim yılına başlayan Gökçebey Anaokulu, sosyal etkinlikler kapsamında yılsonu etkinliği düzenlendi. 1997 yılında Eğitim-Öğretime başlayan Gökçebey Anaokulu 2006 yılına kadar tek sınıflık bir anaokulu iken 2006 yılı itibariyle sınıf sayısı 2 katına çıkartılarak, kapasite arttırılmış, öğrenci sayısı aynı oranda artmıştır.  Okul personelinin yaptığı çalışmalar, çocuklara olan sevgi ve ilgisi, çalışma azmi sayesinde öğrenci sayısı her sene daha da artış göstermiştir. Bu durumun sonucunda okul öğrenci talebini karşılayamaz hale gelmiş, daha fazla sınıf sayısına sahip yeni bir anaokulu yapılmasına başlanmıştır. Her sene olduğu gibi bu yılda anaokulu miniklerinin yıl içinde öğrendiklerini sunacakları bir Mezuniyet Töreni Gökçebey Anaokulu tarafından 20 Mayıs 2009 Günü düzenlendi. Çocukların Mezuniyet sevincine aileler ve davetlilerde katıldı.
                      Yoğun ilginin olduğu etkinlikte miniklerin adeta büyüklerine şapka çıkartırcasına sergiledikleri performans davetliler tarafından büyük alkış aldı.
                    Okul öncesi eğitim alan 5-6 yaş grubu 22 öğrenci Gökçebey İlköğretim Okulunda düzenlenen Mezuniyet Töreni ile mezun olmanın sevincini yaşadılar kep ve cübbe giyerek mezun oldular.
                       Gökçebey İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜLŞEN ve çok sayıda öğrenci velileri katıldı.
                        Etkinlikte anaokuluna devam eden Minik Yıldızlar ve Minik Kelebekler Sınıfı öğrencilerinin müzik eşliğinde sahneye koyduğu gösteriler büyük beğeni toplarken, minik öğrenciler yaptığı gösterilerle büyük alkış aldılar. Öğrencilerin Yaklaşık 2 saat süren gösteride ailelerin çocuklarından daha heyecanlı oldukları gözlendi. Programda minik öğrencilerin performansı göz doldurdu. Çeşitli gösteriler ve skeçlerde sunan öğrencilerin performansı ailelerini ve davetlileri eğlendirdi.
                          Mezuniyet Programı, şiir ve okulun tanıtımının yapıldığı slayt gösterimiyle başladı. Sunulan slayt gösterileri ile yıl içinde okulda yapılan Aile Katılım, gezi vb. sosyal etkinlikler programa gelen davetlilerle paylaşıldı.
                         3,4, 5 ve 6 yaş grubu çocuklara eğitim verilen anaokulunun 6 yaş grubu öğrencileri, 2008–2009 eğitim-öğretim yılında İlköğretim Okulu’na başlamanın sevinciyle Anaokulu diplomalarını neşe içinde aldılar. Öğrenciler sahnede şiir, rond, dans gösterileri ve oratoryo sergilediler. Minikler sahnede kır çiçeklerini andırıyordu. Ayrıca ilk kez sahneye çıkmanın heyecanını yaşadılar. Çocukların bu gösterilerini salonda bulunan veliler ve davetliler ayakta alkışladılar. 3-4 yaş sınıfı öğrencilerinin de skeç, şiir ve rondlarla desteklediği 5-6 yaş sınıfı öğrencilerinin mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu.
                          Etkinlik Adem GÜLŞEN tarafından bu sene mezun olan anaokulu öğrencilerine mezuniyet belgelerini vermesinin ardından sona erdi. Minik öğrenciler gecenin sonunda mezuniyet keyfini keplerini hep birlikte havaya fırlatarak kutladılar.
                           Mezuniyet törenine katılan veliler çocuklarının eğitim hayatındaki ilk diplomalarını aldıklarını belirttiler. Kürsüye alkışlar eşliğinde davet edilen minik öğrenciler, ailelerine bol bol poz verdiler. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı gecede öğrenciler diplomalarını öğretmenlerinin elinden aldı.

                          Anaokulu'ndan mezun olan öğrencilerine diplomalarını veren Okul Müdürü Nilüfer ÖZBEK ALBUZ; “İlk diplomaları veriyoruz, daha nice diplomalar alacaklar diye umut ediyorum. Hazırlanan programda emeği geçen tüm öğretmenlerime ve okul personeline teşekkür ediyorum.” dedi. .

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-05-26
Bu haber 1972 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 280
  Toplam: 5616070
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama