Gökçebey’de Görüş mesafesi Sıfır olan Hemzemin Geçidi.
Gökçebey’de Demiryolunun modernizasyonu kapsamında düzenlenen sinyal kulübesi geçitten geçen araçların görüş mesafesini sıfıra indiriyor. 
İlçenin en işlek demiryolu hemzemin yol geçidinde bulunan bariyerli, ışıklı, çanlı geçit kenarına demiryolunun modernizasyonu için yapılan sinyal kulübesi karayolu açısından görüş mesafesini sıfıra kadar düşürmektedir. Sinyal kulübesi demiryolunun üst tarafındaki park bölgesine uygun olduğu halde, İlgisizlik yüzünden şimdiki yere yapılmış. İlçenin en işlek yol geçidi olduğu buradan geçen araçları ile demiryolu araçlarının “ Demiryolu hemzemin geçitlerinde alınacak tedbirler ve uygulama esasları hakkındaki yönetmeliğe” göre en az 750 metre görüş mesafesi olması gerekmektedir.

Bizde bu ilçedeki diğer vatandaşlar gibi sağlıklı bir hayat yaşamak istiyoruz. Elimizden geldiği kadar  kazadan ve beladan uzak durmağa çalışıyoruz. sözünü ettiğimiz bu tehlikeli durum  bir vatandaşın canını yakabilir. Biz böyle bir tehlikenin olabileceğini gördük  ve yetkilileri de uyarmak istedik. Bize düşen halkın can ve mal güvenliği için buradan uyarmak gerisi İlgililerin gerekli işlemlerin bir an önce yapıp önlem almasına kalmış.


DEMİRYOLU HEMZEMİN GEÇİTLERİNDE ALINACAK TEDBİRLER VE UYGULAMA ESASLARI HAKKINDAKİ YÖNETMELİĞE GÖRE "Demiryolu aracından her iki yönden hemzemin geçidin görüş uzaklığının 750 metrenin altında olduğu (Şekil1- 2),

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-02-05
Bu haber 1834 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 567
  Toplam: 5606584
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

nazif çavuş 2015-02-08 :

gerçekten tehlikeli bir geçit herhengi bir kaza olmadan önlem almak gerektiğini düşünüyorum


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama