JANDARMA’DAN "TOPLUM DESTEKLİ GÜVENLİK HİZMET MODELİ" UYGULAMASI
Zonguldak valiliği, Zonguldak ili Jandarma komutanlığı tarafından, suç ve suçlularla mücadele ile Pat-Pat tabir edilen tarım araçlarının neden olduğu kazaları önlemeye yönelik olarak Toplum destekli güvenlik hizmeti modeli kapsamında bilgilendirme amacıyla hazırlanan toplam üç proje Gökçebey İlçe Jandarma Garnizon Komutanlığı tarafından sunum yapılarak anlatıldı.
 
Gökçebey ilçe gençlik merkezinde düzenlenen bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısında  Jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelen “ Evden Hırsızlık” olaylarına karşı “Komşu Güvenliği”  günümüzde değişik şekillerde gerçekleştirilmekte olan” Dolandırıcılık” olaylarına karşı “ Aldanmayın” ve çiftçilerimizin tarafından ilimizde yoğun bir şekilde kullanılmakta  olan bahçe el traktörü ( Pat- Pat) kazalarına karşı ise “yerinde kullan, örnek ol “ adı verilen projeler görsel destekli sunumlarıyla katılımcılara anlatıldı.
 
Toplum Destekli Güvenlik Modeli projenin amacının vatandaşın bu konudaki mağduriyetinin giderilmesi. Güvenlik tedbirlerinin artırılarak suçların önlenmesi ve toplumda suç önleme bilinci oluşturularak, daha duyarlı bir toplum yapısının sağlanması. Bireyler üzerindeki güvenlik duygusunun geliştirilmesi ve olası riskler hakkında toplumu bilgilendirerek algılanan suç korkusunun  azaltılması. Jandarma teşkilatının öncülüğünde, vatandaşlar ve diğer kurumların da katkılarıyla uygulanacak projelerle, daha huzurlu ve güvenli bir yaşam alanı oluşturulması."
 
Toplum Destekli Güvenlik Modeli projenin  görsel destekli sunumuna; İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Üsteğmen Onur Şahbaz, Cumhuriyet Savcısı Faruk Yavuz, Hakim Mehmet Karan, İlçe Emniyet Amir vekili Selami Turgut, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nuray Yiğit, İlçe Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, Gökçebey Mal Müdürü vekili ve Gelir Servisi Sorumlusu gelir Uzmanı Kadir Çelik, Gökçebey Gençlik Hizmetleri ve spor İlçe Müdürü İsmail Keskin,İlçe Müftüsü Veyis Susam, Gökçebey İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Levent Eskici, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gözde Çapcı, CHP Gökçebey İlçe Başkanı Cem Oktay, Gökçebey Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Recep Özer, Ziraat Odası Başkanı Necmi Pazar, İlçe Nüfus Müdürü Şaban Aygün, Gökçebey Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Çetin’in yanı sıra merkez ve köy muhtarlarıyla beraber çok sayıda vatandaş katıldı.


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-01-30
Bu haber 2103 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 309
  Toplam: 5613809
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama