ADD DEVREK ŞUBESİNDE KAN DEĞİŞİMİ, YENİ BAŞKAN ÇETİN BOZKURT
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Devrek Şubesi’nin Olağan genel kurul yapıldı. Dernek Salonunda yapılan genel kurula; CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, İşçi Partisi Devrek İlçe Başkanı Bahattin Durak, Devrek Belediye Meclisi Üyeleri; İsmail Külah, Faik Mekik, Devrek TSO Genel Sekreteri Cihat Yaban, Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Celal Ş. Telci, Devrek Engeli Vatandaşlara Yardım ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Malkoç, Kızılay Derneği Devrek Şube Başkanı Zehra Ocakçı, Devrek Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Nigar Ilıksu, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Nejla Esen Ak, Gazeteci yazarlar; Hamit Kalyoncu, Şenol Balcı, İbrahim Tığ ile çok sayıda da derneğin üyesi katıldı.
    Genel kurulda açılış konuşmasını Dernek Başkanı Murat Altunok yaptı.  
YOL GÖSTERİCİMİZ ATATÜRK’ÜN İLKELERİ
    AKP iktidarı döneminde ülke adına kötü bir dönemin yaşandığını savunan Murat Altunok, şunları söyledi: “AKP döneminde terör örgütü lideriyle görüşüldü, bunun devamında Diyarbakır’daki toplantı yapıldı. Öncesine gittiğimizde kurumlardan Türkiye Cumhuriyeti ibaresi kaldırıldı. Atatürk heykellerine saldırılar düzenlendi, resmi bayramlara kutlama yasağı geldi, andımız kaldırıldı. Ancak herkes tarafından bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak ve biz bu yolda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yol göstericimiz ise Atatürk’ün ilkeleri olacak.” dedi.
     Kongrenin Divan Başkanlığını yapan Halil Kodaman da, konuşmasında 12 yıllık AKP iktidarının Atatürk ilke ve devrimlerinden ülkeyi uzaklaştırdığını, ulusun bütünlüğü ve ülkenin bağımsızlığının tartışılır hale getirildiğini belirtti.
AKP’YE SARI KART
     Seçim sürecine de değinen Kodaman, “Bu seçim Atatürk’ün de ifade ettiği gibi; geldikleri gibi gitmesi gerekenlerin gideceği seçim olacaktır. AKP’ye Devrek’te sarı kartı, ardından yapılacak genel seçimde de kırmızı kartı göstereceğiz.” diye konuştu. 
YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ
      Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçimde kullanılan 71 oyun tamamı geçerli sayıldı. Göreve gelen yeni yönetim kurulunda; Çetin Bozkurt, Emin kocaman, Malike Aydınlı, Sibel Kutluca, Servet Turan, Ülkü Masalcı ve Hayrettin Çataklı yer alırken, Denetleme kurulunda ise; Şenol Bükrü, Osman Tatbul, Dursun Mekikli, Disiplin kurulunda; Aydın Bostancı, Sevgi Aygün ve Recep Yüksel, Üst kurul delegeleri ise; M. Naci Kocabıyık, Şenol Balcı, Hali Kodaman ve Zeki Esen’den oluştu.
TIĞ’DAN ESKİ YÖNETİME TEŞEKKÜR
     Bölge haber Gazetesinin sahibi, Devrek Kültürünü ve Türkülerini Araştırma Kurul üyesi İbrahim Tığ da yaptığı konuşmada, Eski Başkan Murat Altunok ve Yönetim kurulu üyelerine, Devrek kültürünün ve türkülerinin araştırılması ve bunların değerlendirilmesi için derneğin lokalini sunduğu için teşekkür etti.
 BOZKURT, HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ
     Atatürk ilke ve devrimlerinin inkar edildiği, ulusal bütünlük kavramının yadsındığı, Cumhuriyetimizin ve onun kazanımlarının teker teker yok edildiği bir ortamda, Atatürkçü Düşünce Derneği Devrek Şubesi Başkanlığına aday olduğunu belirten Çetin Bozkurt, yeni oluşan yönetim kurulunda görev alan herkesin birbirinden değerli ve çalışkan insanlar olduğunu ifade etti.
    Bozkurt konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yönetimimizle birlikte Atatürk ilke ve devrimlerine dönülmesi, laik, çağdaş ve demokratik bir Türkiye özlemiyle yola çıktık. Cumhuriyetimizin, Atatürk ilke ve devrimlerinin yadsındığı, ulusal bütünlüğümüzün ve bağımsızlığımızın zedelendiği bir ortamda bütün Atatürkçü, laik ve ulusalcı, bağımsızlıkçı yurttaşlarımızı kucaklayacağız. Bu vesile ile genel kurulumuza katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum”

Kaynak Bölge Haber

 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-01-25
Bu haber 1476 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 209
  Toplam: 5611930
   Online :

  71 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama