Eğitim Sen’in 20.Kuruluş Yıldönümünü Şiirle Kutlandı
23 Ocak 1995 yılında kurulan Eğitim Sen'in 20. kuruluş yıldönümü Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından dramatize şiir dinletisiyle kutlandı. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan ve ayakta alkışlanan etkinliğe 400 kişi katıldı. Etkinliğe Eğitim Sen üyelerinin yanı sıra Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Neşe Köktürk, Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol, ADD Çaycuma Şube Başkanı Şeref Köktürk, Eğitim Sen Gökçebey Temsilcisi Servet Büyükkol da katıldı. Etkinliğe CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk mesaj gönderdi.

Atilla Türkoğlu’nun gitarıyla, Şule Türkoğlu’nun bağlama ve yan flütle eşlik ettiği etkinlikte Şule Türkoğlu, Buğra Eroğlu, Gonca Akşan, İmren Kurt, Burcu Hür, İbrahim Erman, Tuna Ölger ve Gökhan Taner Günsan tarafından şairlerin şiirleri okundu, Buğra Eroğlu, Şule Türküoğlu ve Gonca Akşantarafındanşarkı ve türküler söylendi.

Etkinlik sonunda bir konuşma yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği Yürütme Kurulu üyesi Mahir Akşan, “Bu güzel etkinliğe emek harcayan arkadaşlarımızı ve salonu dolduran sizlere teşekkür ediyoruz. 23 Ocak tarihi Eğitim Sen’in kuruluş tarihi. Gericiliğe karşı aydınlığın, eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı kadınların, karanlığa karşı aydınlığın, savaşa ve şiddete karşı barışın savunucusu olan Eğitim Sen 20 yaşında. Eğitim Sen’in tarihi, güzel bir gelecek, insanca bir yaşam ve demokratik bir Türkiye için yürütülen mücadelenin tarihidir. Eğitim Sen'in güneşi, eğitim emekçilerinin yüz yıllık mücadele birikiminden ve kararlılığından aldığı güç ve güvenle aydınlık, özgür, eşit ve barış içinde bir Türkiye'yi işaret etmeye devam edecektir.” dedi. 

Etkinliğin sonunda, tayinleri çıkan Eğitim Sen üyeleri Aslı Efe Gür ve Ahmet Özkan Kocaoğlu’na plaket verildi. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2015-01-22
Bu haber 1500 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 206
  Toplam: 5551677
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama