Kantarcı’dan, “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” Önerisi
Başkan Kantarcı, Filyos Projesini takip edecek “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği” kurulmasını önerdi.
Çaycuma Belediyesi Kasım 2014 Meclis Toplantısında konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın; “Filyos Vadisindeki belediyelerin bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Yaptığımız çeşitli temaslarda bu fikir ön plana çıkıyor. Devrek’ten başlayarak vadi içerisindeki belediyelerin bir birliği olması fayda sağlayacaktır. Bir sonraki toplantımızda bu konuyu ele almak istiyoruz.” şeklindeki önerisine AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinden destek geldi.
AK Parti’li meclis üyesi Ali Alibabaoğlu konu hakkında, “Bu konu zaten bölgenin kanayan yarası. Böyle bir birlikteliğin olması bölgeye katkı sağlayacaktır. Filyos Vadisindeki belediyelerin alt yapı, yol, içme suyu gibi sorunları ortak. Bu birliktelik Liman Projesine de faydalı olur. Yürütmeyi durdurma kararı da bu birlikteliğin olmayışından kaynaklanıyor.”dedi.
Belediye meclisinde öneri hakkında mutabakat sağlanması üzerine Başkan Kantarcı, komisyon oluşturulmasını da önerdi. Filyos Projesi konusunda bir kanunun çıkması gerektiğini ifade eden Başkan Kantarcı, “Bu projenin sahibi yok. Bakanlıklar arası koordinasyon yapacak ve sahiplenecek bir kurumun noksanlığı var. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ayrı çalışıyor, diğer kurumlar ayrı çalışıyor. Ortada bir kaos var. Bu nedenle bu proje bir ileri bir geri gidiyor. Ayrıca projenin içeriğiyle de ilgili bir belirsizlik var. Liman bu işin amiral gemisi. Ancak limanın arkasında ne olacağı belli değil. Serbest bölge içerisinde yer alan Saltukova ile Çaycuma arasına yapılabilecek hiçbir şey yok. Devletin orayla ilgili bir hazırlığı ve projesi yok. Bu nedenle bu konuları takip edecek Filyos Vadisi Belediyeler Birliği’nin kurulması fayda sağlayacaktır.”dedi.

Haber: CUMA 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-12-06
Bu haber 1079 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 803
  Toplam: 5613366
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama