Büyükkol; Okul Müdürlerinin Değerlendirme Puanları Hukuktan Yoksun Bulundu
Eğitim Sen Gökçebey temsilcisi Servet Büyükkol yaptığı açıklamada; Gökçebey Bakacakkadı İlkokulu’nda  müdürlük hakkı elinden alınan  Ümit  Eser’in bu hukuk dışı değerlendirme ile ilgili üyemizin itirazını haklı bulan  Zonguldak İdare Mahkemesi, Yürütmenin durdurulmasına karar verdi. Müdürlerin değerlendirme puanları hukuktan yoksun bulundu “ dedi 
Eğitim Sen Gökçebey temsilcisi Servet Büyükkol’un açıklaması şöyle ;”Ülke genelinde Ağustos ayında "Görev Süresi Uzatılacak Eğitim Kurumu Müdürleri İçin Değerlendirme Formu" kapsamında muhalif sendikalara üye olduğu belirtilen çok sayıda okul müdürünün bu hakkı elinden alınmıştı. İlçemizde de kendisine 59,66 puan verilerek Eğitim Sen üyesi Ümit Eser’in müdürlük süresi uzatılmamıştı. Müdürlük hakkı elinden alınan Ümit Eser Zonguldak İdare Mahkemesi`nde bu kararın iptali için dava açtı.  
Mahkemenin verdiği karada “nesnel, somut ölçme ve değerlendirme kriterlerine dayanmadığı ve bu hali ile objektiflikten uzak, soyut ve dayanaksız olduğu anlaşılan dava konusu değerlendirme formunda ve değerlendirme formuna dayalı davacının müdürlük süresinin uzatılmamasına ilişkin işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna varılmıştır.”
Kararda, bu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararlalar doğurabileceği kaydedilerek yürütmenin durdurulmasına hükmedildi.
Çocuklarımıza  nitelikli, laik, ve bilimsel eğitim anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Hukuk dışı uygulamalara asla boyun eğmeyeceğiz. Tüm üyelerimizin, eğitim emekçilerinin hak ve hukukunu korumaya devam edeceğiz “dedi
 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-12-05
Bu haber 1240 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 666
  Toplam: 5609967
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama