Gökçebey’de İlçe Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açıldı

                      Gökçebey’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından Belediye Aile Çay Bahçesi düğün salonunda sergi açıldı. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 2008–2009 öğretim yılında açılmış olan el sanatları kursu, 2009 öğretim yılı Kurslarını tamamlayan kursiyerlerin açtıkları sergi büyük beğeni topladı. Açılan sergide Kırpare, kumaş Boyama, El Sanatları İpek Kurdele yapımı, El Nakışları Tel Kırma ( Bartın İşi)  Makine Nakışlar1 Temel kursu, El Nakışları Hesap İşi ve Aplike gibi el işleri sergilendi.
                        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılan sergi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü folklor ekibi, Aerobik Fitness kursunun hazırladığı gösteri ile devam etti. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin mezuniyet belgeleri Zonguldak Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Gökçebey Kaymakamı Çetin Kılınç, İlçe Garnizon Komutanı Erhan Uras, Gökçebey Belediye Başkanı M. Zeki Kılınçarslan, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ercan ve daire amirleri tarafından verildi.

                          Açılan sergilerin öğrencilerin ne kadar marifetli olduğunun göstergesi olduğunu belirten İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Başoğlu, "2008–2009 Eğitim Öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün faaliyetlerini tanıtma amacıyla kurslarımızda üretilen ürünlerin teşhir edildiği yılsonu ve belge dağıtım töreni düzenlemiş bulunmaktayız. Genç kızlarımız ve hanımefendilerin el becerilerinizi saklamayın, kendinizi boş yere oyalamak yerine kendi geleceğinizi garanti altına almak adına Halk Eğitim Merkezlerinin sizler için açtığı kurslara katılın ve becerilerinizi geliştirin. Siz isteyin, biz istenilen tüm kursları açarız. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızın daha eğitimli olmasını istiyoruz" diye ifade etti.

                          İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen de yaptığı konuşmada   "Bugün burada 7'den 70'e herkes gelerek 2008–2009 eğitim öğretim yılı içerisinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün bünyesinde açılan kurs ve çalışmalarında elde edilen ürünlerin sergilemesini görmek ve destek amaçlı burada bulunmaktayız" dedi.

                        Zonguldak Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ise, "Bugün burada sevgili kursiyerlerimizin el emeği göz nuru olan, çalışmalarının teşhir amaçlı bir program vesilesiyle toplanmış bulunmaktayız. Okuma-yazma ve Halk Eğitim'in açmış olduğu kurslara da üretime yönelik çalışmalarımız usta öğreticilerimiz tarafında hayattın içine katılmaktasınız. Bu hayattın içindeki olanakları sizlere getirme şansına sahibiz. " dedi.

                         Serginin açılış törenine, Zonguldak Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Gökçebey Kaymakamı Çetin Kılınç, İlçe Garnizon Komutanı, Gökçebey Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcı, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.  

 


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-05-19
Bu haber 2387 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 234
  Toplam: 5611955
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama