GÖKÇEBEY’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Gökçebey  ilçesinde de, tören ve etkinlikler düzenlendi.
Gökçebey’de düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, Cumhuriyet meydan’ında Atatürk anıtı önünde anma töreniyle başladı. Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, Atatürk Heykeli önüne çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk anıtı önündeki tören sona erdi.
Tören sonrası etkinlikler, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, beraberinde Gökçebey Ortaokulu müdürü Mahmut Bulut, Müdür yardımcısı Taner Seferoğlu, ve Çok Programlı Lisesi müdürü Zeki Başoğlu ile birlikte Köy enstitüsü mezunu emekli Öğretmen Hidayet Yılmaz ve Necati Ala’yı ziyaret ettiler. Gökçebey İmam Hatip Ortaokulu ve Gökçebey Anadolu İmam Hatip lisesi müdürlüğünce ebediyete intikal eden öğretmenlerin mezarları ziyaret edildi.
 
Daha sonra  Çok Programlı lisesi çok amaçlı salonunda düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programı ile devam etti. Burada düzenlenen tören saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı,
 
Kutlama töreninden notlar;
  • Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Gökçebey Ortaokulu Türkçe dersi Öğretmeni Mine Kaya konuşma yaptı.
  • Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
  • ·24 Kasım 2013- 24 Kasım 2014 tarihleri arasında adaylıkları kalkan öğretmenler mesleğe giriş yemini etti.
  • ·Şiir dalında yapılan yarışmada 1. olan Gökçebey Ortaokulu 8/C sınıfı öğrencisi Demirhan Acar Çağdaşlık başlıklı şiirini okudu.
  • ·İlçe Milli Eğitim müdürlüğünce 1.2.3 kademe/ İlkokul, Ortaokul, Liseler öğrencileri arasında düzenlenen resim,şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren  öğrencilere ödülleri verildi.
  • ·Emekli olan milli eğitim personeli Oğuz Yılmaz’a Hizmet şeref belgesi verildi.
  • ·Karapınar Ortaokulu müzik öğretmeni Zeynep Taşkaya yönetiminde tüm öğretmenlerin katılımı ile öğretmen marşı söylendi.
 
Daha sonra 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle resim ve doğal tasarım ürünleri sanatçısı Uğur Soydan, Gökçebey Gençlik merkezinde resim sergisi açtı.
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-11-25
Bu haber 1773 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 162
  Toplam: 5551633
   Online :

  73 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama