CHP Gökçebey Kadın Kolları “YAŞASIN KADINLAR!” dedi
Gökçebey CHP Kadın Kolları Kadına Şiddete hayır dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü ile ilgili olarak Türkiye genelinde 23-28 Kasım tarihleri arasında “ Kadınlar Yaşasın, Yaşasın Kadınlar” kampanyası düzenleyerek Kadıda Şiddete hayır dedi.
CHP Gökçebey Kadın Kolları Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ile ilgili bir basın açıklamasında bulundular.
 
CHP Gökçebey Kadın Kollarının 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü ve kampanya ile ilgili yazılı açıklaması şu şekilde:
2014 Türkiye' sinde kadınlar öldürülüyor, çocuklar öldürülüyor, emekçiler öldürülüyor. Kadın cinayetleri, kadın intiharları, taciz ve tecavüz olayları artarak devam ediyor, Kadınlar hiç bir dönem yaşamadıkları  kadar baskı ve şiddet altında..
2013 'da 237 kadın öldürüldü.2ûl4'ün İlk 10 ayında bu sayı 255’ e yükseldi. Bunlardan 12 kadın, tehdit edildiği için koruma başvurusu yapmasına rağmen gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle hayatlarını kaybetti. Sadece Ekim ayında 29 kadının yaşam hakkı elinden alındı. Yine bu yıl güvencesiz çalışan 101 kadın iş cinayetlerinde hayatın: kaybetti.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde, kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Kadınlar mutlu yaşasın, özgür yaşasın ve huzurlu yaşasın diyoruz!
Dünyanın her tarafında kadınlar, aynı hakler İçin aynı mücadeleyi veriyorlar. Baskının ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu, bu karşı duruşun dayanışma ruhu ile beslenmesi gerektiğini göstermek için her türlü şiddete karşı susmuyoruz. Bugün artık kabul edilemez boyutlara gelen kadın cinayetleri, güvencesiz çalışan kadınların iş cinayetleri, cinsel yönelimleri nedeniyle öldürülen bireyler, çocuk işçiler, çocuk gelinler, cinsel istismara uğrayan çocuklar olgusu; mücadelenin topyekûn, örgütlü ve dayanışma içinde yapılması gerektiğini bizlere gösteriyor.
Kadınların evde, sokakta yada çalıştığı yerlerde kadın oldukları için yaşadıkları baskı, şiddet ve sömürünün arkasında ideolojik bir saldırının olduğunun bilincindeyiz ve kadınların sahip oldukları tüm farklılıklarına rağmen maruz kaldıkları sömürünün aynı olduklarını biliyoruz.
Kadınları yok sayan, onun emeği ve bedeni üzerinde hak İddia eden bu zihniyete karşı, bulunduğumuz her noktada kadın olmak ortak paydasında örgütlenerek ve dayanışma ilişkilerimizin güçlendirerek mücadele edeceğiz.
Emeğimize, bedenimize, kimliğimize sahip çıkacağız..
Sevginin, huzurun, barışın ve İnsanca bir yaşamın yeşermesi için sesimizi daha da yükseltiyor ve diyoruz ki;
KADINLAR YAŞASIN diye YASASIN KADINLAR.!
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-11-24
Bu haber 1322 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 339
  Toplam: 5551123
   Online :

  12 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama