Gökçebey’de Ülkü Ocakları Vakfı Kuruluyor
Gökçebey ilçesinde Ülkü Ocakları vakfı kuruluyor. Gökçebey  Ülkü Ocakları vakfı hakkında açıklama yapan kurucu üyesi Enes Güngör;” Gökçebey'de Milliyetçi Hareket Partisinin siyasi tarihinden bu yana Ülkü ocakları bir çok kez gündeme gelmiş, kurulması istenmiş fakat kurulum aşamasına gelinememişti
Geçtiğimiz aylarda Gökçebey'de Milliyetçi Ülkücü kesim tarafından çoğu kez toplantılar ve görüşmeler yapılmış Ülkü ocağının artık ilçemizde kurulması gerektiği dile getirilmiş ve Tarihte ilk kez kurulum aşamasına gidilmiştir.
Gökçebey'in nüfus bakımından az olması yerleşim yerinin küçük olması ''Ülkü Ocakları Açacaklarmış'' olgusunu dilden dile dolaştırdı,  bir kesimi sevindiren hatta ve hatta heyecanlandıran, bir kesimi ise telaşlandıran korkutan bir durum oluştu. Elbette ''5 parmağın 5'inin bir olmayacağı'' gibi bu yapıya karşı çıkanlar istemeyenler olacaktır. 
Ülkü Ocaklarının geçmişinde yaşanan hadiseler neticesinde bu yapıya mafya yetiştiricileri, serseri ve sokak takımı diye lakaplar takılması, insanların halen ön yargılarından vazgeçmeden veyahut bilmeden, araştırmadan konuştuğunun göstergesidir.
ÜLKÜ OCAKLARI'NIN AMAÇI:
Şanlı Türk tarihinin kendine yüklediği misyonu her daim yaşatan Ülkü Ocakları, Başbuğ Alpaslan Türkeş'in fikir olarak başlattığı bir harekettir.
Gençlere yönelik bir harekettir. 1940'lı yıllarda gençlerin sosyalleşmesi, kendi kültürlerinden uzaklaşması üzerine Başbuğ Alpaslan Türkeş'in ortaya koyduğu bir fikir, ideoloji akımıdır. Ülkü ocakları hem fikirsel hem de uygulamada işleri her zaman en iyi şekilde yapmaya özen gösteren bir yapıdır.Ülkücülük veya idealizm insan kafasının içinde elde edilmesi, varılması en mükemmel, en güzel, kendisini mutlu edecek hedeflerin tasarlanması ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için arzu gösterilmesi ve çalışılması anlamını taşır.
Türkçe konuşmak, Türkçe düşünmek ve Türkçe yaşayabilmek için Türk İslam sentezini yaşamımıza uyarlamayı amaçlamaktadır.
Ülkü Ocakları Ahmet Avrasi'nin fikirlerini, düşüncelerini ve yaşam felsefesini örnek alan bir hareket ve ideolojidir.
 
Ülkücülük de yani idealizm de insanların ve insan toplulukların kendileri için varılması mutluluk sağlayacak, varılmasıyla en gelişmiş, en yükselmiş bir durum sağlayacak, bir hayalin düşünülmesi ve insan beyninde tasarlanarak şekillendirilmesidir” dedi
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-11-12
Bu haber 2031 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 390
  Toplam: 5613890
   Online :

  94 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama