Çaycuma’da Tarıma Dayalı Yatırım Yapacaklara Proje
Çaycuma ilçesinde, tarıma dayalı yatırım yapacaklara devletçe sağlanan yüzde 50 hibe destekli projelerin tanıtımı yapıldı. 
Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına; İl Tarım Müdürü Necmi Çelik, Çaycuma İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, Çaycuma ve Gökçebey Ziraat Odası Başkanları, Köy-Koop Birlik Başkanı Bayram Cura, Zonguldak Kanatlı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Osman Bayraklı, Banka Şube Müdürleri ile Çaycuma ve Gökçebey İlçesinden toplam 69 yatırımcı katıldı.
Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında, 26 Ekim 2014 tarih ve 29157 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Tebliğ (Tebliğ No:2014/43) kapsamında İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Bilgeson Yılmaz, Mühendisler Nihat Korkut ve Erdal Işık bilgilendirme ve sunum yaptı. Toplantıda söz alan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi Çelik; “Katılımcılara İl ve İlçe Müdürlüğü adına katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Bu tür Projelerin önemi çok büyüktür. Kayıt altına alınmak önemlidir. Varlığımız nedir? Ne üretiyoruz? Bilmemiz gerekir. Halbuki yakın tarihe kadar Proje yapacağız kapasitemizi bilmiyoruz. Örneğin hastalık çıkıyor Kuş Gribi gibi müdahale edilecek elde veri yok. İthalat ihracat hedefi belirlenecek kayıt yok kapasite belli değil. Kayıtlılık, veri olması projelerin önünü açıyor. Ürün takibi için kayıt gerekiyor. Bugün tanıtımını yaptığımız Hibe Proje kapsamında sizleri ilgilendiren çok önemli konular var. Örneğin çok şikayet edilen tavuk gübresinin değerlendirilmesi projesi. Daha birçok proje var. İPARD kapsamına alınmayan 39 İl için devletimiz bu projelerle yatırımcının desteklenmesi sağlanıyor. Yatırım ve üretim her zaman önemli. Üreten üstündür. Satılacak malın alanı bulunur. Biz yatırımcıya İl ve İlçe Müdürlükleri olarak yol göstermeye ve hizmet etmeye hazırız. Tüm katılımcılara teşekkür eder, projenin hayırlı olmasını dilerim” dedi. Toplantı sonunda katılımcılar tarafından bireysel görüşler de dile getirildi.

Haber: CUMA 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-11-11
Bu haber 1164 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 565
  Toplam: 5613128
   Online :

  60 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama