Bahçesine Kabak Dikti, Büyüyen Kabakları Görünce Şok Oldu
Çorak köyünde ikamet eden Özsayan çifti bahçelerine diktiği kabakları büyüyünce adeta şoka uğradı.
Çorak köyünde yaşayan ve uzun zamandan bu yana hayvancılık ve çiftçilikle uğraşan 75 yaşındaki Beytullah Özsayan ve 58 yaşındaki Münevver Özsayan çiftinin çalışma azmi görenleri şaşkına çevirdi.

Münevver teyze bundan yaklaşık 5 ay önce bahçesine tohumluk kabak çekirdeğini bahçesine dikti. Aradan aylar geçince devamlı bahçesini kontrol eden Münevver teyze daha sonra bahçeye bir ara gittiği sırada kabakların büyüdüğünü görünce şoka uğradı. Özsayan daha sonra eşine durumu bildirdi. Daha sonra eşi Beytullah Özsayan’a bilgi veren Münevver Teyze, büyüyen kabağı almak için yerinde deneme yaptı ancak kaldıramayacağını anlayınca komşulara haber verdi. 

Ağırlıkları 50 kilograma gelen ve toplam ağırlıkları 100 kilogram olan iki kabağı el arabası yardımıyla bahçesinden aldı. 
Çalışma azmini anlatan 58 yaşındaki Münevver Özsayan, “Çorak köyünde oturuyorum. Yaşım 58. Annemden doğalı 10 yaşımdan bu yana bahçeyle uğraşıyorum. Bahçeme biber, patlıcan, kabak, salatalık, fasulye ve her şey dikerim. Bu sene biberlerde biber turşusu kurdum. Elimden geldiği kadar bahçemle uğraşırım. Bahçeme kabak diktim. Olsun olmasın diye bir deneme yaptım. Bundan önce de yaptım ve hiç olmadı. Bu yıl da üstüne fazla düşmeyeceğim ama ne olursa olsun dedim ve ektim ve yerini kazdım. Arada kabaklara bakmaya giderdim. Bir baktım ki gittikçe bu kabak büyüyor” dedi.


“KABAKLARI SATMIYORUZ, ONLARI BİZ YİYECEĞİZ”
Münevver Özsayan’ın eşi ve maden ocaklarından emekli 75 yaşındaki Beytullah Özsayan ise, eşinin bahçeye kabak diktiğini ve ayrıca ara sıra kabakları kontrol ettiğini, kabakları bu kadar büyüdüğünü görünce kendisinin de şoka uğradığını ve kabakları satmayacaklarını ifade etti.
Özsayan şöyle devam etti; “75 yaşındayım. Uzun zamandan bu yana Çorak köyünde otuyorum. Kendim madenden emekliyim. Ayrıca köyde imamlıkta yaptım. Ben hayvanlara bakarken eşimde bahçeye kabak dikti. Kabaklarda gün gün büyümeye başladılar. Ben de arada kabaklara bakardım. Sonra tekrar gittiğimde komşularımda bana kabakların büyüdüğünü söylediler. Gittim, baktım ve bende şok oldum. Böyle oluşumdan dolayı da bende çok memnun kaldım ve heyecanlandım. Çiftçiyim ama bende bu yaşıma kadar böyle büyük kabakla karşılaşmadım. Mevsimi gelince kabakları oradan çıkardık ama yokuş olduğu için zorlandık ve komşulara haber verdik. Kabağı tek kişi kaldıramıyor. Komşulara haber verince hep beraber bu kabakları getirdik. Bana çevreden “Bu kabakları sat.” dediler ve bende bu kabakları satmıyorum. Bu kabaları ben ailecek yiyeceğiz ve komşulara da vereceğim. Bu kabakları bu şekilde evde muhafaza altına aldık.”

Haber: CUMA 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-11-11
Bu haber 1615 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 255
  Toplam: 5551726
   Online :

  97 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama