76 Yıl Sonra Bugün Sevgimizden Hiçbir şey Kaybetmedik!

76 Yıl Önce Bugün Atatürk'ü Sonsuzluğa Uğurladık. 76 Yıl Sonra Bugün Sevgimizden Hiçbir şey Kaybetmedik!
Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde gerçekleşmiştir.
Bu sebepledir ki ulu önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Gerek yurt içinde ve gerekse de tüm Dünyada Adının ilk günkü gibi taze kalması ve heyecanla anılması büyük ölçüde bu yüzdendir. 
Ölümünün 76. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı, Sevgi, Gurur ve Özlemle Anıyoruz…
 
Atatürk ve 10 Kasım
Dünya çok az sayıdaki insan için tek vücut halinde ağlamıştır. Nice diktatörler, krallar ve komutanlar gelip geçmiş; arkalarında ya hiçbir şey bırakmadan unutulmuş ya da kin ve nefret duygularını miras bırakıp tarihteki yerlerini almışlardır. Ancak Atatürk, bütün dünyanın hayranlıkla izlediği, sadece kendi ulusunun değil, tüm dünya uluslarının takdirini kazanmış bir insandır.

Atatürk; sadece usta bir komutan, değerli bir devlet ve fikir adamı değildi. Atatürk bir ışıktı, özgürlük savaşında bir umuttu. Atatürk, sadece Türk milleti için değil, bütün dünya milletleri için örnek alınacak bir liderdi. Onun işaret ettiği bilim , barış ve insanlık yolu bütün dünya halkalarına hitap etmiş; "Yurtta sulh cihanda sulh", "En hakiki mürşit ilimdir." özdeyişleri, kainatın sonuna kadar insanlık için bir kılavuz olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk fikirleriyle, sözleriyle, insanlığa öğrettiği barış  yolu ile bugün, hala yaşamakta ve bir güneş gibi, bizi aydınlatmaktadır. Kendisin de dediği üzere," Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız yeterlidir. VİDEO KAYNAK: Canerhan Tipi – youtube

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-11-09
Bu haber 1225 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 756
  Toplam: 5613319
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama