DEVREK ZİRAAT ODASI'NDA İL KOORDİNASYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Zonguldak'ın Devrek ilçesinde faaliyette bulunan Ziraat Odası Başkanlığı'nda il ve ilçe başkanlarının hazır bulunduğu il koordinasyon toplantısı düzenlendi.
Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü arasında Aktif İşgücü Piyasası Programları İşbirliği protokolü kapsamında hazırlanan 'Tarımsal Nüfus Gençleşiyor' ve 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' adı verilen projelerle ilgili bilgi veren Zonguldak Ziraat Odası ve İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hasan Kabarık, "Her iki ayda bir gerçekleştirdiğimiz il koordinasyon toplantımızı merkezde düzenlemekteydik. Ancak, son zamanlarda Ziraat Odaları koordinasyon toplantılarını ilçelerimizde de düzenlemeyi kararlaştırdık ve bugün Devrek'te toplantımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bundan sonra her iki ayda ilimizin, ilçelerimizin tarımsal alandaki sıkıntıları tartışımak, o sıkıntıları mevcut oda, genel müdürlük ve ilgili bakanlıklarımıza ileterek çözüm üretilmesi konusunda taleplerde bulunacağız. Bugünde Devrek Ziraat Odası Başkanı İdris Uzunsel'den ilçe ve ilçeye bağlı köylerin tarımsal alandaki sorun ve önerilerini ele alarak ilgili birimlere aktaracağız. Bugün burada ele alacağımız konu tarım alanındaki eğitim. Tarım alanındaki en öneli konu eğitim bizim için olmasa olmazlar arasında yer almaktadır. Yapılan her üretimde eğitim verilmesi gerekmektedir. Eğitim verilmese ne kaliteli verim alırsınız ne de üründe başarılı olursunuz. Ziraat Odaları Genel Başkanlığımızın Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı ile İl Sosyal Güvenlik ve İşkur'un ortaklaşa yapmış oldukları 'Tarımsal Nüfus Gençleşiyor' ve 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' ile ilgili proje uygulaması var. Aslında bu tür projeler 2014 yılından bu yana uygulamaktayız. En önemli konular arasında yer alan ve 2015 yılında yapılacak eğitimlerle ilgili arkadaşlarımızla birlikte bilgi alışverişinde bulunacağız görüşülen konuları da yine ilgili birimlere bir dosya halinde bildireceğiz" diye konuştu. Çiftçilerimize yönelik düzenlenecek eğitimlerden bazıları şunlar, süne eğitimi, hayvancılık alanında çoban tabiri kullanılan unvan vardır şimdi yasa gereği bu unvan değişti ve adı sürü Yönetim Elemanı olarak kullanılacak bu yönetmenlerin hayvancılıkta başarılı olmaları için bunların ciddi anlamda eğitime ihtiyacı oldukları tespit edildi. Bakanlık, Ziraat Odaları Genel Başkanlığı ve İş-kur tarafından ortaklaşa proje yapıp, akabinde eğitimler verilecek" diye konuştu.


 Düzenlenen organizasyonda; Zonguldak Ziraat Odası ve İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hasan Kabarık, Devrek Ziraat Odası Başkanı İdris Uzunsel, Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Gökçebey Ziraat Odası Başkanı Necmi Pazar, Karadeniz Ereğli Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat ve Alaplı Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu hazır bulundu.
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-10-24
Bu haber 1046 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 361
  Toplam: 5551145
   Online :

  29 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama