CEM OKTAY, CHP GÖKÇEBEY İLÇE BAŞKANI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Gökçebey İlçe başkanlığının olağanüstü kongresi Belediye Aile çay bahçesinin düğün salonunda yapıldı.
FOTOGALERİ


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gökçebey İlçe başkanlığının olağanüstü kongresi Belediye Aile çay bahçesinin düğün salonunda yapıldı. Olağanüstü Kongreye tek liste ile giren Cem Oktay, CHP Gökçebey İlçe Başkanlığına seçildi.

Yapılan olağanüstü kongreye; CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP Zonguldak İl Başkanı Halil Furat, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 22. Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Harun Akın, CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Fikret Zaman, Kilimli Belediye Başkanı Ali Arslankılıç, Muslu belediye başkanı Sabahattin Adıyaman, CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin, CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, Kozlu İlçe Başkanıı Temel Kiraz, Kilimli İlçe Başkanı Filiz Karademir. İl Genel Meclisi Üyeleri; Mustafa Uzundal, Nebahattin Yılmaz, Cemil Yüceer, Metin Uzun, İsmail Korkmaz, Eski Gökçebey Belediye Başkanı M. Zeki Kılınçarslan, Eski Devrek CHP İlçe Başkanı Şeref Aydınlı, Zonguldak belediye meclis üyeleri Gökhan Demir, Mehmet Türkçelik, Süleyman Özdoğan, Kilimli belediye meclis üyesi Fevzi Bekar, Karabük merkez ilçe başkanı Serkan Adabaş, Zonguldak eski bora başkanı Erol Mekik, Çaydeğirmeni belde başkanı İsmail Kabasakal, Zonguldak eski ilçe başkanı Deniz Dilaver,CHP Devrek belediye başkan adayı Songül Malkoç, CHP Devrek ilçe kadın kolları başkanı Emine Kara, Devrek belediyesi meclis üyeleri, Bayram Çınar, Fatih Kıycı, ADD Devrekl şube başkanı Murat Altınok, CHP Zonguldak il başkan yardımcıları Hakkı Güney, Muzaffer Soyer, Muharrem Çilek ,Mustafa Karadeniz, Seyfi Şimşek, Osman Kıransoy, İl genel meclis üyesi adayı Ufuk Sarıoğlu, CHP eski Milletvekili Aday adayı Araştırmacı Yazar Erol Sarıal, CHP kilimli İlçe yönetim kurulu üyesi Mustafa Doğan, SHP eski il başkanı Şerafettin Turpcu, Zonguldak eski merkez ilçe başkanı Ertuğrul Koltuk, CHP Çaycuma İlçe yöneticileri Hamza Başören, Ayhan Tunay, Engin Öztürk, Hüseyin Dangal, Necmi Korkmaz, CHP Zonguldak merkez ilçe yönetimi Sevgi Alay, Kemal Kara,CHP Çaycuma Saltukova Belde başkanı Şerafettin Çağlar CHP Gökçebey eski ilçe Başkanları Ömer Başoğlu, Halit Karademir, Vural Çebecioğlu, CHP Gökçebey eski ilçe başkanı ADD Gökçebey şube başkanı Hasan Oktay, CHP Gökçebey eski belediye meclis üyeleri İsmail Aratoğlu, Sibel Birben, Mehmet Acar, CHP eski il genel meclis üyesi Haydar Güneş, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Divan Başkanlığını M. Zeki Kılınçarslan’ın yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Kayyum başkanı olarak bir konuşma yapan Cem Oktay, Gökçebey’de göreve geldiklerinde Cumhurbaşkanlığı seçimini geçirdiklerini ve bunda da başarılı bir sonuç elde ettiklerini, belirtti. Oktay, “Sayın milletvekilim ,sayın il başkanım , sayın ilçe başkanlarım , değerli belediye başkanlarım , değerli yöneticilerimiz, değerli delegeler, partimizin çok değerli üyeleri ve sevgili misafirlerimiz hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum , hoş geldiniz diyorum. Kısaca sizlere ilçe teşkilatımızdan bahsetmek istiyorum. 14 temmuz 2014 tarihinde 4 arkadaşımızla birlikte Gökçebey CHP ilçe başkanlığı yönetimine getirildik. ilçe teşkilatımız ve partiye gönül veren arkadaşlarımızla birlikte 10 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimleri için el ele vererek partimizi ilçe merkezinde , beldelerimizde ve köylerimizde en iyi şekilde temsil ettik ve başarılı sonuçlar elde ettik. partimizi başarıyla olağan üstü kongreye kadar taşıdık. Şimdiki hedeflerimiz ise daha büyük daha dinamik daha hevesli daha sistemli bir ekiple birlikte Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün kurduğu chp mizi en iyi şekilde temsil etmek Üye sayımızı her geçen gün arttırmak Kadın kolları ve gençlik kollarını aktifleştirerek güzel çalışmalara imza atmak ve en önemliside partimizi ilçe merkezinde, beldelerimizde ve köylerimizde 1. parti yapmaktır. Hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte desteklerinizi bekliyoruz Kongremizin hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum CHP’yi Gökçebey’de, Zonguldak ve Türkiye’de birinci parti yapmak için var gücümüzle çalışacağız.”diye konuştu.

AKP, TÜRKİYE’Yİ ZOR BİR DÖNEMECE İTTİ
CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk de yaptığı konuşmada, 12 yıllık AKP iktidarının ülkedeki bütün değerleri ayaklar altına aldığını, belirtti. “Başta ülkemizin kurucusu, partimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü, Lozan’ın kahramanı, genel başkanımız İsmet İnönü ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti için çaba harcayan değerli partililerimizi saygı ve şükranlarımla selamlıyorum.”diye konuşmasına başlayan Köktürk, “12 yıllık AKP iktidarı Türkiye’yi zor bir dönemece itti. Ülkemizin ekonomik, sosyal ve her alanda çöküşünü yaratan AKP iktidarı, Atatürk ilke ve devrimlerini de ayaklar altına aldı. Eğitim, yargıyı kendilerine göre dizayn ettiler. Ülkemizin fabrikalarını, limanlarını satarken halkımızı fakirleştirdi. Ama AKP yandaşları, iktidar yandaşları zenginleşti. Gençlerimiz işsiz bırakılırken, emeklimiz, emekçimiz, memurumuzun yaşam standardı çok geriletildi.”ifadelerini kullandı. HÜKÜMET BÜYÜK BİR ACZ İÇİNDE Türkiye’nin AKP iktidarı tarafından Ortadoğu bataklığına saplandırıldığını söyleyen Köktürk; “Türkiye bu iktidar sayesinde Ortadoğu’da bir belirsizliğe itildi. Ortadoğu kaynıyor. AKP iktidarı IŞİED’e her türlü desteği verirken ülke PKK’nin kıskacı altına sıkıştırıldı. Türkiye’nin önü bir karabasan gibi. Ortadoğu bataklığının sonucunda ülkemizdeki Atatürk heykelleri, büstleri, bayrağımız yakılıp yıkılıyor. Hükümet büyük bir acz içinde. Türkiye’nin geleceğine karşı büyük tehtidler var. CHP olarak ülkenin getirildiği noktanın hüznünü yaşıyoruz ama yılgın ve umutsuz değiliz. CHP ülkeyi içinde bulunduğu durumdan çıkartacak tek partidir. Bundan asla ve asla hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bütün CHP’lier olarak ülkenin önündeki karabasanı yok etmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz” diye konuştu.
ÜLKE YANGIIN YERİNE DÖNDÜ CHP
Zonguldak İl Başkanı Halil Furat’ta yaptığı konuşmada, AKP hükümetinin ülkeyi yangın yerine çevirdiğini belirterek; “Türkiye huzursuz, Türkiye emin elerde değil. Bu AKP iktidarını elbirliğiyle yenmek zorundayız” diye konuştu. Furat şunları söyledi; “12 yılık AKP iktidarı ülkemizi yangın yerine döndürdü. Ülke içinden çıkılmaz bir halde. Ülkeyi uçuruma getiren bu AKP iktidarına karşı elbirliğiyle, yılmadan mücadele edeceğiz. İl, ilçe ve belde örgütlerimizle birlikte AKP iktidarından kurtulmak için var gücümüzle çalışacağız bunun için önümüzde hiçbir engel yok” Furat, Gökçebey’de bayraklarını gönderden indirmediklerini ama belediyeyi yeniden alnın ve ülkede iktidar olmanın hedefleri olduğunu, vurguladı.

CEM OKTAY, CHP GÖKÇEBEY İLÇE BAŞKANI
Kongrede 58 delege oy kullandı bir oy boş çıktı. 57 oyla CHP Gökçebey İlçe Başkanı Cem Oktay seçildi.
CHP Gökçebey İlçe Yönetimi şu isimlerden oluştu: Mürvet Alacalı, Musa Aladağ, Ahu Doğan, Gürsel Gökmen, Ramazan Karademir, Salim Kaya, Aydan Kökgöz, Seyfi Saygı, Asım Sezer, Tülay Türkyılmaz, Sadi Uyar ve Ali Rıza Yılmaztürk.
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-10-12
Bu haber 2548 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 112
  Toplam: 5552340
   Online :

  65 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama