DEVREK BASTONU İSTANBUL VE ANKARA’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 Devrek Bastonu İstanbul ve Ankara’daki çeşitli etkinliklerde görücüye çıktı.
Devrekli Baston Ustası Tansel Işık’tan edinilen bilgiye göre, Beyoğlu Belediyesi ile Kültür Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği etkinlikler çerçevesinde İstiklal Caddesi üzerinde açılan sergide Devrek bastonları sergilendi.

    İstanbul’da Devrek bastonlarına yoğun ilginin gösterildiğini anlatan baston ustası Tansel Işık, düzenlenen sergi ile hem bastonlarımızı hem de Devrek’imizi tanıtma olanağı bulduklarını, dile getirdi.

    Işık şöyle konuştu; “Elimizden geldiğince memleketimizi ve ürünlerimizi tanıtmak için uğraşıyoruz. Aynı tarihlere denk gelen Ankara ve İstanbul’da bastonlarımızı sergileme olanağı bulduk. Bizde elimizden geldiğince ben ve yanımda çalışan arkadaşlarla bastonumuz ve memleketimizi tanıtmak uğraşı içindeyiz.  Türkiye olarak Oldukça zor bir ekonomik dönemden geçmememize rağmen memleketimizi daha iyi nasıl tanıtımını yapabiliriz diye uğraşıyoruz.  Bunda da başarılı olduğumuzu zannediyorum. Her iki ilimizde de bastonlarımıza yoğun ilgi oldu.”

     Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali(Ankara Shopping Fest-ASF)’nde de sergilenen Devrek Bastonları Ankaralıların da yoğun ilgisini topladı. Baston Ustası Işık, Devrek’i ve bastonumuzu Ankara’da da başarıyla tanıttıklarını, ifade etti.

Kaynak:Bolgehaber67.net

 

HABERVİDEO


DEVREK BASTONU paylaşan: bolgehaber67

 

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-09-15
Bu haber 2056 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 41
  Toplam: 5611762
   Online :

  33 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama