Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği: Hamleler Barışa

Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği’nin düzenlediği Geleneksel “Barışa Hamle”  Satranç Turnuvasını dördüncüsü 6-7 Eylül 2014 tarihlerinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Yarışmada dereceye girenlere madalyaları ve barış temalı kitaplar armağan edildi.

Yapılan ödül töreninde, Çaycuma Eğitim Sen Temsilciliği yönetim kurulu hakemlere plâket verdi. Kategorilerinde 1. Olan sporculara madalyalarını Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 2. Olanlara Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Gültekin Petük, 3. olanlara Eğitim Sen Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu üyesi İsmet Akyol verdi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yaptığı konuşmada, dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm sporculara başarılar diledi ve turnuvanın gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutladı. Ayrıca Çaycuma’da satranca önem vereceklerini ve Çaycuma’da satrancın gerek ulusal anlamda gerekse uluslar arası anlamda önemli bir noktaya getirilmesine çaba harcayacaklarının da sözünü verdi.

Ödül töreninde konuşma yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi Gökhan Taner Günsan ise “ Eğitim Sen olarak yaşadığımız kentin kültürüne katkı sunmayı bir borç biliyoruz. Savaş, zulüm ve ölümle anılır olan bu coğrafyada artık bütün hamlelerin barış, kardeşlik ve dostluğa yapılması gerekir.” Dedi.

Ayrıca bu turnuvada ve gerek Çaycuma gerekse Zonguldak’ta satrancın gelişmesine büyük katkı sunan hakemlerimiz, İbrahim Yılmaz, Zeynel Bakıcı, Orhan Çakmak ve Murat Bektaş’a satranca yaptıkları katkılardan dolayı plaket takdim edildi.

Turnuvada ödül sıralaması şu şekilde oluştu:

Küçükler

  1.    Mert SARSIK
  2.    Yağız Çınar AKIN
  3.    Osman Kaan ALPAY

Yıldızlar

  1.    Kaan AKBAŞ
  2.    Yasin GÜRLEYEN
  3.    Emre DÜZCAN

Gençler ve Büyükler

  1.    Can ALBUZ
  2.    Canberk AKBAŞ
  3.    Onuralp DİNÇER

 

 

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-09-10
Bu haber 1577 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 564
  Toplam: 5606581
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama