Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Devrek seçim bürosu açıldı.

 Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Devrek seçim bürosu açıldı.
    Cumhuriyet Halk Partisi Devrek İlçe Örgütü tarafından açılan seçim bürosunun açılışına,  CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, CHP Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Şazi Sivişoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Uzundal, Devrek Belediye Meclisi Üyeleri; İsmail Külah, Faik Mekik, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Karakuş ve partililer katıldı.

     İhsanoğlu'nu desteklediklerini belirten CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, burada yaptığı konuşmada, ‘’Erdoğan Yüce Divan'dan kaçmak için Çankaya'ya çıkmak istiyor" dedi.

     Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Devrek’teki seçim bürosu Eski Mahalle İncirciler Sokak 3/B üzerinde hizmete girdi.

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay mitinginde söylediği, "7 Parti yüzde 1 etmez" sözlerine gönderme yapan Başkan Bükrü,"Siyasi partinin büyüğü küçüğü olmaz. Yüzde 0.5'lik parti ile yüzde 55'lik parti aynı şeydir. Siyasette küçük parti, büyük parti ayrımı olmaz. Bunu ancak demokrasiye inanmayan insanlar söyler. Bir zamanlar onun partisi de yüzde 3'ler, yüzde 5'lerdeydi. Bir siyasi parti yüzde 50 de alabilir, yüzde 1 de alabilir. Parti bir inanmışlar topluluğudur. Bir parti dip de yapar, tavan da yapar. Bir siyasi partiyi, 'Bunlar yüzde 1 bile alamaz' diye küçümsemek ancak diktatörlerin işidir. Demokrasiyi hazmedememiş insanların işidir." dedi.

ERDOĞAN YÜCE DİVAN'DAN KAÇMAK İSTİYOR
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Yüce Divan'dan kaçmak için Çankaya'ya çıkmak istediğini dile getiren Başkan Bükrü, "Recep Tayyip Erdoğan'ın derdi belli. Onun derdi Başbakanlıktan sonra Yüce Divan'a gitmemek, yolsuzlukların hesabını vermemek. Sıfırladığı paralardan korkuyor. Minibüsler dolusu parayı nasıl sıfırladığını herkes biliyor. Onun hesabını vermemek için Çankaya'ya çıkmak istiyor. Yok öyle yağma. Bunun hesabını millete verecek. Bu millet bu topraklarda ilk kez böylesine birlikte oluyor. Birbirleri ile rakip olmuş 8-9 parti bir araya gelebiliyorsa Recep Tayyip Erdoğan'ın başını ellerinin arasına alıp bir düşünmesi gerekli" şeklinde konuştu.

CHP Zonguldak İl Yönetim Kurulu Üyesi Şazi Sivişoğlu da, Cumhurbaşkanı  adayı İhsanoğlu’nun seçilmesi için yüzde 60 oy hedeflediklerini kaydetti.

Kaynak:Bölge Haber

 

  
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-07-31
Bu haber 1391 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 136
  Toplam: 5552364
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama