Köktürk, Almanya ziyaretini değerlendirdi

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, 5 gün süren Almanya ziyareti hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Almanya’da CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, yaptığı yazılı açıklamada ile programı değerlendirdi, çalışmaları anlattı.
 Köktürk açıklamasında;
ALMANYA PROGRAMIMIZI TAMAMLADIK…

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP Genel Merkezinin görevlendirmesiyle 18 – 22 Temmuz tarihleri arasında 5 gün süreyle gerçekleştirdiğimiz Almanya programını tamamlayarak ülkemize döndük.
CHP Yurtdışı İlişkiler Koordinatörü PM Üyesi Sayın Durdu Özpolat, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Grup İdare Amiri Sayın Malik Ecder Özdemir ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Bartın Milletvekili Sayın M.Rıza Yalçınkaya ile birlikte Almanya’nın değişik kentlerinde (Köln, Dortmund,Hagen, Essen, Duesseldorf v.b) Cumhurbaşkanı adayı Sayın Prof. Dr. Ekmeleddinİhsanoğlu’nu tanıtıcı toplantılar gerçekleştirdik. Almanya’daki seçimçalışmalarının yürütülmesini yerinde nezaret ettik. Var olan eksikliklerin giderilmesi için katkı veren derneklerle bir araya geldik.

Bu bağlamda, CHP Heyeti olarak, öncelikle;Dortmund’da Cuma akşamı “festi Ramazan” etkinliğinde yurttaşlarımızla birlikte olduk. Burada “Star Avrupa” kanalı tarafından gerçekleştirilen canlı yayına katıldık. Pek çok kanala röportaj verdik.

Cumartesi günü;Duisburg – Essen ve çevresindeki Zonguldaklılar, Bartınlılar ve Çaycumalılar Derneklerimizin Başkan, yönetici ve üyeleriyle bir araya geldik. Burada hemşerilerimizle sohbet toplantıları gerçekleştirerek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik düşüncelerimizi hemşerilerimize aktardık. Yurtdışındaki hemşerilerimizin talep ve dileklerini dinledik…

Pazar günü; sabahsaat: 10.00’da Köln’de önce çoğunluğu Türk yurttaşı ve Hataylı olan Süryani toplumunu ziyaret ederek, orada Ortadoğu’daki gelişmeleri, dökülen kanlar danduyulan acıyı ve bunların sona ermesi, tüm mezhep ve din ayrılıklarının ortadan kaldırılarak barış ve huzurun kurulması yönündeki dileklerimizi paylaştık. Daha sonra; Hagen kentine geçerek Hagen kentinde 10’u aşkın sivil toplum örgütünün başkan, yönetici ve üyelerinin katıldığı bir söyleşi gerçekleştirdik.Toplantıya Sosyal Demokrat birliklerin başkanları ve yöneticileri, ADD, ÇYDD,Atatürkçü Yaşam Derneği, Dersimliler Derneği, Koçgirililer Derneği, Alevi Kültür Derneği, TGB Başkan, yönetici ve üyelerinin katıldığı toplantıda dernekve birlik temsilcileri söz alarak görüşlerini açıkladılar. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik düşüncelerini paylaştılar. Oldukça verimli geçen bu toplantıya Hatay Milletvekili Sayın Edipoğlu’da katılmış, Ekmeleddinİhsanoğlu’na yönelik destek talebimiz sivil toplum örgütlerinden büyük oranda destek görmüştür…

Aynı gün; saat: 18.30’da Köln Alevi Federasyonunda,Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Sayın Turgut Öker, Alman Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı ve yöneticileri ile bir araya geldik. Mezhep çatışmalarının ve ayrılıklarının ülkeleri ne hale getirdiği, özellikle Suriye’de İŞİD örneğinin göz önünde bulundurulması gerektiği, toplumsal huzur ve barışın önemi ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri toplantının gündemini oluşturmuştur.

Akşam Diyanet İşleri Başkanlığı Türk İslam Birliğinin Eitorf Camiinde iftar yemeğine katıldık. İftar yemeğinde yurttaşlarımızla sohbet ettik ve süreci değerlendirdik.

Pazartesi günü; Köln’de Cumhuriyet Halk Derneğinde Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren yurttaşlarımız ve dernek yöneticilerimizle bir araya geldik. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılımın önemini vurgulayarak yurt dışında oy kullanmak için yapılması gereken işlem ve müracaatları seçmenlere aktardık.

Aynı gün Bahçeşehir Üniversitesi Köln Tesisleri ve Rektör Prof. Dr. Şenay Yalçın’ı ziyaret ettik. Akşam da, Bahçeşehir Üniversitesinin Köln’de Diyanet İşleri kanalıyla verdiği 1000 kişilik iftar yemeğinde Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü, yöneticileri ve öğretim üyeleri,Diyanet İşleri görevlileri ve yurttaşlarımızla buluşma gerçekleştirdik.

Salı günü; KölnTürk Konsolosluğu ziyaret ederek seçimlere katılım, seçim ve oy kullanma işlerini Köln Konsolosumuzla değerlendirdik.

Milletvekillerimiz Sayın Özpolat, Sayın Özdemir,Sayın Yalçınkaya ile gerçekleştirdiğimiz Almanya programımız ana hatlarıyla bu şekilde tamamlanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemize huzur ve barış, yurt dışındaki yurttaşlarımıza da katkılar getirmesini diliyor, Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tanıtmak ve seçim süreci hakkında seçmenleri bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalara katkı sağlayan, bizlere ilgi ve desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerimize yurttaşlarımıza kişi ve kuruluşlara yürekten teşekkür ediyoruz…

 

 

 

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-07-23
Bu haber 1226 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 66
  Toplam: 5552294
   Online :

  63 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama