KÖKTÜRK: İHSANOĞLU TOPLUMU KUCAKLAYACAK

 CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, 10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ilk turda seçileceğine inandığını, söyledi.

     CHP, MHP ve 5 siyasi partinin ortak adayı olarak cumhurbaşkanlığına aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun önceki gün Bursa’da yaptığı seçim çalışmalarına katıldığını ve halkın büyük desteğini aldığını söyleyen Ali İhsan Köktürk, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun toplumu kucaklayan bir yapıya sahip olduğunu vurguladı.

     CHP Milletvekili olarak10. Bölge sorumlusu olarak Bursa’ya seçim çalışmalarına katıldığını ifade eden CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bursa izlenimlerini şu şekilde anlattı.

“ÇOK GÜZEL MANZARALARLA KARŞILAŞTIM”

     “Öncelikle gözlemlerimi söyleyeyim. Ben dün Bursa’daydım. Bursa bizim 10. seçim bölgemiz, Bursa ve Yalova’dan oluşan 10. seçim bölgesinde ben bölge sorumlusuyum. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu Bursa’da seçim çalışmaları yaptı. Ben de hem Cumhuriyet Halk Partili bir milletvekili olarak, hem de bölge sorumlusu olarak Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’na eşlik ettim. Çok güzel manzaralarla karşılaştım. Bu güzel duygularımızı Zonguldaklılarla paylaşmak istiyorum. Bursa halkı Sayın İhsanoğlu’na çok büyük ilgi gösterdi, sevgi gösterilerinde bulunuldu. Basın toplantısının yapıldığı salon inanın izlemeye gelen yurttaşlarımızı almadı. Büyük kalabalıklar oluştu. Akşam açık alanda 10 bin kişilik iftar yemeği verildi. Bursa’da 10 bini aşkın yurttaşımız Sayın Cumhurbaşkanı adayımıza sahip çıktı ve onun arkasında durduğunu gösterdi. Ben tüm bu sevgi gösterilerinde bulunan, sahiplendiğini, kararlılığını gösteren tüm yurttaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“EKMELEDDİN İHSANOĞLU’NU TOPLUMUN ORTAK PAYDASI OLARAK GÖRÜYORUZ”

      10 Ağustos tarihinde Türkiye’yi kucaklayacak, toplumsal barışı sağlayacak bir Cumhurbaşkanı seçeceklerini belirten CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Türkiye’yi yeniden dünyada saygın bir yere getireceğini inandığını kaydederek, “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin geride bıraktığımız 12 yıllık bir süre içerisinde maalesef kamplara ayrılan bir Türkiye oldu. Önceden siyasi partiler arasında, yöneticiler arasında siyasi nezaket varken, bir hoşgörü ortamı varken maalesef  Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte Türkiye adeta birbiri ile görüşmeyen, birbiri ile konuşmayan, birbiri ile kavgalı bir yapıya büründü. Biz bundan büyük üzüntü duyuyoruz. Ülkemiz her ne kadar iyi bir noktaya geldiği söylense de rakamlar bunu göstermiyor. Gelir dağılımında korkunç adaletsizlikler var. Ülkemizdeki milyonlarca insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşama tutunmaya çalışıyor. Yani büyük bir perişanlık var, büyük bir perişanlığın yanı sıra büyük bir huzursuzluk var. Biz o nedenle Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nu toplumun ortak paydası olarak görüyoruz. Genel başkanımız da sürekli söylüyor, ben de söylemek istiyorum. Biz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’ne genel başkan seçmiyoruz. Biz insanlardan bir tarafı kutuplaştıran, diğer tarafı sahiplenen bir anlayışı orada sergileyecek Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Biz toplumun tüm kesimlerini, hangi siyasi partiden olursa olsun Adalet ve Kalkınma Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Demokratik Sol Partisi’ne, Cumhuriyet Halk Partisi’ne hangi siyasi partiden olursa olsun bütün yurttaşların ortak paydalarını, ulusumuzun kuruluş ilkeleri çerçevesinde ortak paydalarına sahip çıkacak, toplumsal barışı kuracak bir Cumhurbaşkanı seçiyoruz ve bunun için sandığa gidiyoruz. Ben bu anlamda, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve diğer partilerimizin ortak anlayışla çıkarttıkları toplumu kucaklayacak Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bunu başaracağına inanıyorum. Türkiye’deki kamplaşmayı, Türkiye’deki huzursuzluğu, Türkiye’deki bölünmeyi ortadan kaldıracağına ve Türkiye’yi yeniden dünyada saygın bir ülke haline getireceğine yürekten inanıyorum” şeklinde konuşarak, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu başaracağına inandığını vurguladı.

“TOPLUMU KUCAKLAYAN BİR ANLAYIŞ SERGİLİYOR”

     Ekmeleddin İhsanoğlu’nun  toplumun hassasiyetlerine sahip çıkan toplumu kucaklayan bir anlayış sergilediğini söyleyen CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk, “Ben ilk turda Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçileceğini düşünüyorum. Çünkü Ekmeleddin İhsanoğlu toplumun tüm hassasiyetlerine sahip çıkan, toplumu ayrıştıran değil, kucaklayan bir anlayış sergiliyor. Ben toplumun da kendi barışını ve huzurunu kuracağına yürekten inanıyorum, ilk turda seçileceğine de inanıyorum. Tüm Zonguldaklılardan sandığa gitmelerini özellikle rica ediyorum, oylarını kullansınlar. Hem çocuklarımız için, geleceğimiz için o huzurlu Türkiye’yi yaratılması konusunda ben üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirsinler diyorum” diyerek, 10 Ağustos tarihinde herkesin sandığa giderek oy kullanmalarını istedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-07-14
Bu haber 1205 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 179
  Toplam: 5671630
   Online :

  96 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama