KÖY MUHTARLARINA PLANSIZ ALANLAR HAKKINDA EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

KÖY MUHTARLARINA PLANSIZ ALANLAR HAKKINDA EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ
           İlçemiz Kaymakamı Çetin KILINÇ  Mahalli seçimler sonrası köy muhtarlarına yapacakları ve karşılaşabilecekleri sorunlar hakkında kendilerini bizzat ilgilendiren konular ile ilgili kurum teknik personelini ilçeye davet ederek bilgilendirdi.
          İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından Zonguldak İl Özel İdare İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü Teknik Personelleri olan İnşaat Yüksek Mühendisi Erdem Sezer,  Kenan Pınar  ve İlçe Özel İdare Müdürü İzzet Turpçu Başkanlığında Köylerde yapılacak olan inşaatlar hakkında İlçemiz Köy Muhtarlarına bilgi verildi. Bundan böyle yapılacak olan inşaatların izinsiz yapılmaması ve yapılanların tespiti halinde kanunun ilgili maddelerinin işletileceği muhtarlara bildirildi.

                  Köyde yapılacak olan inşaatlar için ne yapmak gerekir
 
        Plansız Alanlar Yönetmeliğine göre inşaat yapması uygundur ibareli  Köy İhtiyar Heyeti kararı ile  İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne bir dilekçe ve ekinde Nüfus cüzdan örneği ile Tapu Kaydı Çaplı Fenni Sorumluluk Belgesi  ve inşaatın projesiyle birlikte müracaat edip, İlçe Özel İdare Müdürlüğünde Ulusal Adres Veri Tabanı Numaratajı nı yaptırdıktan sonra işlemi bitmiş olur. İmar mevzuatına aykırı yapılan binalar için 3194 Sayılı İmar Kanununun 32. maddesine göre yapı mühürlenerek inşaat durdurulur. Yapı ruhsata uygun hale gelinceye kadar mühür kaldırılmaz.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-05-06
Bu haber 1705 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 607
  Toplam: 5609908
   Online :

  66 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama