Kantarcı'dan Alman vekile davet

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Alman vekilin '' Çaycuma'yı görmek istiyorum '' haberine olumlu cevap vererek, Alman vekili Çaycuma'ya davet etti. Davet, Almanya'daki Çaycumalılar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. 

Geçtiğimiz günlerde Avrupalı Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER ) Başkanı Muharrem Yiğit,  Alman Sosyal Demokrat Parti ( SPD ) NRW Eyalet Milletvekili Michael Hübner ve  Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı ve SGG Başkanı Bahtiyar Ünlütürk ile yaptığı görüşmelerde, Alman vekilin Çaycuma'yı görmek istediği ve iki şehir arasında bir kültür köprüsü oluşturulması noktasında, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı olumlu bir cevap vererek Alman vekili Çaycuma'ya davet etti. 

Foto:Avrupalı Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER )  Başkanı Muharrem Yiğit, Türkiye'nin yurt dışında tanıtılması için projelerimiz var.

Yiğit: '' Köprü vazifesi görüyoruz ''
Avrupalı Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER ) Başkanı Muharrem Yiğit Çaycuma Belediyesi'nin davetine teşekkür ederek, her zaman için Türkiye'nin ve Zonguldak'ın tanıtılması için çalışacaklarını ifade etti. 

Yiğit, açıklamasında şunları söyledi:
'' Sosyal Demokrat Parti ( SPD ) NRW Eyalet Milletvekili Michael Hübner ve Gladbeck Uyum Meclisi Başkanı ve SGG Başkanı Bahtiyar Ünlütürk ile yaptığımız görüşmelerde, sayın vekilimizin Çaycuma'yı görmek istediği ile ilgili haberimize Çaycuma Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı e-mail iletimize cevap verdi. 

Belediye başkanımız, Alman vekili Çaycuma'da ağırlamaktan memnuniyet duyacağını belirterek kendilerini ülkemize davet etmişlerdir. Bu bizleri çok mutlu etti. Dernek olarak, Zonguldak, Bartın ve Karabük İllerini kapsayan bir program hazırladık. Bu çerçevede iki ülke arasında kültürel ve ekonomik anlamda bir yakınlaşma sağlamayı hedefliyoruz. Derneğimiz, iki ülke arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bu ve buna benzer çalışmalarla Türkiye'yi de tanıtmış olacağız. İleriki günlerde ülkemizin tanıtımı adına güzel projelerimiz olacak. Çaycuma Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı'ya gösterdiği ilgiden dolayı ÇAYDER olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz ve başarılar diliyoruz. Göreve geldiği günden itibaren büyük bir duyarlılık ile ilçemize hizmet sunan değerli başkanımızı bizler de her zaman için yanında olduğumuzu ve ilçemizin kalkınması adına üzerimize düşecek her görevi seve seve üsteleneceğimizi de buradan tüm hemşehrilerimize duyuruyoruz '' dedi. 

Haber:Mustafa Tığlı-GLADBECK-

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-07-07
Bu haber 1635 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 677
  Toplam: 5609978
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama