Zonguldaklılar İstanbul’da bir araya geldi

İstanbul’da yaşayan Zonguldaklılar güzel bir hafta sonu geçirdi

Merkezi İstanbul olan Zonguldak Dernekler Federasyonu (ZONDEF) birinci yılında gurbette birincisini düzenlediği piknik şöleninde bir araya geldi. Organizasyonun gerçekleştiği güne kadar yağmurlu bir havahâkimdi İstanbul’da. Buna rağmen iptal olma düşüncesi vardı ancak piknik organizasyonu Kemerburgaz’da Zonguldaklıların bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

Zonguldak’tan da katılımın olduğu organizasyona, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Devrek Başkan Vekili Muhsin Dede, Eyüp Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kâğıthane Belediye Başkanı Remzi Aydın, ZONDEF Başkanı Ali Rıza Kiremitçi, ZONDEF’e bağlı İstanbul’da faaliyette olan dernek başkanları, işadamları, sanatçı, akademisyenler ve çok sayıda misafir katıldı.

ZONDEF Başkanı Ali Rıza Kiremitçi yaptığı konuşmada, Soma’da yaşanan maden kazasında ölenlerin acısını paylaşarak ülkemizin bundan sonra böyle bir acı yaşamaması dileklerinde bulundu. Kiremitçi konuşmasında, Piknik alanına gelen misafirlerine teşekkür ederek bundan sonraki organizasyonlarda da hep birlik ve beraber olmaya devam etmelerini istedi. Daha sonra sahneye gelen Zonguldaklı dernek başkanları, misafirler tarafından bu oluşumu ve birleşimi alkışlandı.

Kötü hava koşullarına rağmen piknik alanını dolduran Zonguldaklılar, sırasıyla Sanatçı Bahattin Güneş, Mehmet Korkmaz, Sadık Karaca, Sevgi Göktaş’ın sahne almasıyla eğlenceli vakit geçirmeye başladılar. Kömür kentin enerjisi olarak bilinen sanatçı Ramazan Aydemir’in alana gelmesi ile eğlencenin tadına varan gurbetteki Zonguldaklılar Aydemir’in seslendirdiği şarkılarla doyasıya eğlendi. Bu sırada sandalye kapma, halat çekme ve çuval yarışması heyecanlı dakikalar yaşandı. Birincilere verilen ödüller ile son bulan yarışmadın ardında eğlenmeye devam eden Zonguldaklılar organizasyondan memnundu. Ayrıca Gaziosmanpaşa’da bulunan özel bir hastane tarafından gelen doktorlar, piknik alanına gelen misafirlere göz muayenesinde bulundu.

Haber: Mustafa GÖKDEMİR


 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-06-08
Bu haber 1283 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 206
  Toplam: 5552434
   Online :

  88 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama