Sandalye Fabrikasından Dünyaya ihracat

Çaycuma ilçesinde Yeniceli bir girişimci, aralarında Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve 3 devlet başkanına ürettiği ahşap sandalyelerle ilgi çekiyor.
Sertaş Karakaş isimli girişimci ve iki kardeşi, 1974 yılında kurdukları sandalye fabrikasında 4 devlet başkanlığına ürettikleri ahşap sandalyelerle ilgi odağı oluyor. Firma, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanlık Sarayı ve Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne ürettiği sandalyeleri gönderiyor. 

Önemli gün ve organizasyonlarda da üretimi devam ettiren Karakaş, şöyle konuştu: "Firmamız, 1974 yılında kurulup şuan üçüncü kuşak olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 25 ülkeye ihracatımız var.
Firmamız Türkiye ahşap sandalye sektöründe ilk beş firma içerisindedir. Amacımız ilk on yıl içerisinde ve dünyada ilk beş firma arasına girmektir. Firmamız 20 bin kapasite de sandalye üretimi yapmaktadır. 2014 ve 2015 yılı yatırımlarımızla beraber 2015 yılı sonuna kadar aylık 60 bin sandalye kapasitesine ulaşacaktır. Ürettiğimiz sandalyeleri ABD Başkanı Obama'nın yemek yediği salon ile Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı balo sarayına verdik. Firmamızın en büyük amacı ilk on yıl içerisinde dünyada sandalye sektörüne yön veren firmalar arasına girmek ve sektöründe lider bir firma olmaktır. 40 personelimizle üretip 25 ülkeye ihracat yapıyoruz. Türkiye'de ulaşmadığımız il kalmamıştır. Sandalye fabrikası olarak Türkiye'de çeşitli mekanlar, oteller, restoran ve kafelere üretim yapmaktayız. Sandalye sektöründe en zor olan bölüm ahşap sandalyedir."

Haber: Mehmet Yıldız (CUMA) 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-06-08
Bu haber 1589 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 293
  Toplam: 5613793
   Online :

  82 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama