Köktürk'e Almanya'da, hemşehrilerinden tam destek

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran 2014 tarihinde (Saat:14.00) Almanya’nın Essen kentinde gerçekleştireceği “Büyük Buluşma” öncesinde, yapılacak çalışmalar öncesi oluşturulan CHP heyeti olarak Almanya’da bulunan, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Essen şehrindeki Sheraton Oteli'nde hemşehrileri ile buluştu.

 Görüşmeye, Avrupalı Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER ) Başkanı Muharrem Yiğit, gazeteci Mustafa Tığlı, Oktay Tığ, işadamı Aykut Özcan ve Çaycumalılar katıldı.

 CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, ÇAYDER Başkanı Muharrem Yiğit'den, Almanya'daki Çaycumalılar ve derneğin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 Köktürk: '' Hemşehrilerim varlığı bana güç katıyor ''
Köktürk, yaptığı açıklamada şunları söyledi: '' Almanya'da cumartesi günü Essen şehrinde yapacağımız büyük buluşma için buraya heyet olarak gönderildik. Almanya'da '' Büyük Buluşma '' öncesi bir çok sivil toplum kuruluşu ile görüştük. Bu görüşmelerimiz cumartesi gününe kadar devam edecek. CHP olarak Avrupa'da güçlü bir çıkış yaptık. Partimiz, ileriye dönük Avrupa'da ciddi bir yapılanma içerisine girdi. Özellikle Türk nüfusun çoğunluğunun yaşadığı NRW eyalatinde çok sayıda hemşehrimiz var. Bu eyalette dört yöresel derneğimiz var. Bu beni çok mutlu etti. Bu büyük bir zenginlik. Burada hemşehrilerimizin bizi sıcak bir şekilde karşılaması bana güç kattı. Burada daha da çok çalışarak partimizi geniş kitlelere taşıyacağız. İnsanlarımız buralarda ne yazık ki, çeşitli nedenlerden dolayı sömürülmüşler. Biz, CHP olarak herkesi kucaklayarak vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında ciddi bir çalışmamız var. Genel başkanımız da buradaki yurttaşlarımıza büyük önem veriyor. Essen'deki buluşmada da, Sayın Kılıçdaroğlu'nun önemli mesajları olacak. Burada, bölgemizi temsilen yöresel derneklerimiz var. Bunlardan birisi de ÇAYDER. Yeni bir dernek olmasına rağmen ciddi çalışmalara imza atıyorlar. Derneğimizi yakından takip ediyorum. Almanya'da ilk defa bir dernek başkanımız uyum meclisine girmiş. Bu çok büyük bir olay değil belki. Ama siyasi katılım noktasında ve burada söz sahibi olma adına güzel bir gelişme. ÇAYDER'i kutluyorum. Her zaman için bölge milletvekili olarak derneklerimizin yanındayız  '' dedi.

 ÇAYDER Başkanı Muharrem Yiğit ise Köktürk'ün Almanya'ya gelişi hemşehrilerimizi mutlu etmiştir. Biz, Almanya'daki Çaycumalılar olarak sık sık sayın vekilimizi burada görmek istiyoruz dedi. Yiğit, sözlerine şöyle devam etti: '' Sayın vekilimizin Almanya'ya gelmesi bizleri mutlu etti. Kendisi derneğimize ve hemşehrilerimize sahip çıkıyor. Biz de vekilimizin burada yalnız bırakmıyoruz. Her zaman için onun yanındayız '' şeklinde konuştu.

 Daha sonra Köktürk, gazeteci Mustafa Tığlı'dan Avrupa'daki Türkler hakkında bilgiler aldı. İşadamı Aykut Özcan'da, Köktürk'e, işadamlarının sorunları ile ilgili bilgi verdi.

Haber: Mustafa Tığlı-ESSEN- 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-06-08
Bu haber 1285 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 229
  Toplam: 5552457
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama