41 Yıl Sonra Babasının Koltuğuna Oturdu

CHP'den Çaycuma Belediye Başkanı seçilen Bülent Kantarcı, mazbatasını aldı. 
İlçe Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz'dan mazbatasını alan Kantarcı, Çaycuma Belediyesi önünde düzenlenen törende belediye çalışanları tarafından çiçekle karşılandı.

1955-1973 yılları arası başkanlık görevi yapan Nihat Kantarcı'nın oğlu Bülent Kantarcı, 41 yıl sonra babasının koltuğuna oturdu. 37 yıl sonra Çaycuma'da CHP dönemi başladı.

MAZBATALARI ALDILAR
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldılar. CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, İl Başkanı Halil Furat ve İlçe Başkanı Umut Başoğlu da başkanların yanında yer aldı.

BAŞKAN VEKİLİNDEN GÖREVİ ALDI
Mazbatasını alarak kalabalık bir grup eşliğinde Adliyeden belediyeye yürüyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, görevini Belediye Başkan Vekili Yasemin Yamak’tan devraldı. 

TEŞEKKÜR KONUŞMASI
Ardından Belediye önünde halka seslenen Başkan Kantarcı, milletin kararının önünde hiç bir gücün duramayacağını ifade etti. 
Kantarcı; “Çaycuma, hepimizindir. Çok sevgili vatanımız, milletimiz, Çaycuma’ya hizmet etmek bir onurdur. Bu makamlar gelip geçicidir. Sizler verirsiniz, alırsınız. Verirken de, alırken de aynı şekilde davranmalısınız. Sizlerin kararları her zaman baş üstünde olmalıdır. Milletin kararının önünde hiçbir güç yoktur. Demokrasi, kendi istediğini kendisi tarafından yönetilmesidir. Ben bu seçim yarışında bizlere destek olan ve bizlerle beraber olan başta Milletvekilimiz Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe Başkanı Umut Başoğlu, CHP Yönetim Kurulu üyelerine, CHP camiasına ve İl Başkanı Halil Furat’a, partili-partisiz bizi destekleyen herkese teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Seçim bitmiştir, artık herkes kardeş ve dosttur. İnşallah Allah geride kalıcı eserler bırakmayı nasip eder. Daha iyi bir Çaycuma yapmak için yine hep beraber olacağız. Herkesin sağlıklı, mutlu günlerde buluşmasını diliyorum” dedi. 

KURAN OKUNDU
Ardından okutulan Kur’an-ı Kerim ve İlçe Müftüsü Ömer Keskin tarafından yapılan duadan sonra, Başkan Kantarcı, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. 

Kaynak:Cuma

HABER VİDEO

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-04-07
Bu haber 1616 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 175
  Toplam: 5615965
   Online :

  39 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama