Gökçebey MMÇ MYO’ da Nevruzun Gelişi Coşkuyla Kutlandı

Gökçebey Mehmet Mithat Çanakcı Meslek Yüksek Okulunda nevruzun gelişi coşkuyla kutlandı Her yıl 21 Mart tarihinde geleneksel olarak kutlanan nevruz, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Sunuculuğunu Halkla İlişkiler Bölümü öğrenci temsilcisi Onur Aktepe’nin yaptığı tören Yüksekokul Müdürü Öğr. Üye. Özlem Bahadır’ın açılış konuşmasıyla başladı

Daha sonra yüksekokul öğrencilerinden Ali Uman katılımcılara müzik dinletisi sundu. Yüksekokul müdürü Özlem Bahadır ve Gökçebey Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan beraber nevruz ateşini yakarak eğlencelerin startı verildi. Öğrenciler ve öğretim görevlileri yakılan ateşin üzerinden atlayarak programa renk kattılar.

Program kapsamında ; bilek güreşi , çuvalla koşma , halat çekme ve sandalye kapmaca oyunları oynandı. Oyunlarda birinci olanlara ödüllerini Yüksekokul müdürü Özlem Bahadır ve Gökçebey belediye başkanı Zeki Kılınçarslan verdi. Nevruz programı pilav ayran et ve tatlı dağıtılmasıyla devam etti. Öğrenciler halay çekerek oyunlar oynayarak baharın gelişini kutladılar.

Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksekokulunda yapılan programa siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yüksekokul öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-03-22
Bu haber 1763 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1240
  Toplam: 5611359
   Online :

  58 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama