Gökçebey’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla Gökçebey’de tören düzenlendi.
Gökçebey Hükümet konağı önünde gerçekleştirilen programda, Zonguldak Vali yardımcısı ve Gökçebey Kaymakam vekili Ekrem Ayraç, Garnizon Komutanı Üsteğmen Onur Şahbaz ve Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Jandarma Astsubay Elvan Terzi Çanakkale Şehitlerini anlatan bir konuşma yaptı. Kahraman şehitlerimizin emaneti olan bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir diyen Terzi ‘’Aziz şehitlerimize layık olmanın bilinci içinde dimdik vazife başındayız. Vatan için en kutsal varlığını, canını veren yiğit şehidim! Manevi varlığından güç alan bizler her ne halde olursa olsun, bu vatana göz diken iç ve dış tüm düşmanlarımızı bertaraf ederek; senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız. Vatan ve bayrak uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimiz! Sizleri bizden ayıran ecel, kalplerimizi asla ayıramayacaktır. Kutsal emanetiniz olan Türk vatanı ve Türk milleti ilelebet bağımsız ve hür kalacaktır’’ dedi.

Daha sonra protokol üyeleri, gazi ve şehit yakınları, şehit mezarlarına karanfil bıraktı, dua etti. Şehit babası Mehmet Karademir Şehit Er Ahmet Karademir mezarına karanfil bıraktı. Gazi Tuncay Özsaraç’da şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-03-18
Bu haber 2030 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 904
  Toplam: 5550655
   Online :

  99 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama