DEMİR; GÖKÇEBEY DEĞİŞECEK

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Çetin Demir, Gökçebey'in makus talihinin yıllardır değişmediğine işaret ederek; Gökçebey'in konut, temizlik, altyapı sorunlarını kökten halledeceğini söyledi.
Bağımsız Belediye Başkan Adayı Çetin Demir, şehrin çehresini değiştirecek projelerini Tefen Haber'e anlattı. Demir "Sosyal devlet tezlerinde yer alan projeleri hayata geçireceklerini ifade etti. Demir, Gökçebey'in mevcut durumu ve belediye başkanı seçildiğinde yapacaklarını şu şekilde ortaya koydu:

Gökçebey’in makus talihi değişmedi
Gökçebey kör nokta olarak kaldı. Gökçebey'de siyasi çekişmelerden dolayı yatırımcı getirilemiyor. Yatırımcının önü açılamıyor. Dolayısıyla Gökçebey sanayisi olmayan, ekonomik olarak geri kalmış bir ilçe konumunda...İşbaşına gelen siyasiler de Gökçebey'in makus tarihini değiştirecek atılımlar yapamadı. Yapamayınca Gökçebey kendi haline kaldı ve dışarıya göç verdi. Şu anda bir çok Gökçebeyli vatandaşımız diğer illerde yaşamaktadır. Bu nüfus her yönüyle nitelikli…  Üniversiteyi bitiren Gökçebeylilerin yüzde 10’u Gökçebey'e dönmeyi düşünüyor ve bunların yüzde 5’i gerçekten dönüyor. Gökçebey bu açıdan ciddi beyin göçü veriyor. Mesela bir gıda mühendisinin  Gökçebey'de çalışacak iş imkânı yok, keza çevresi yoksa inşaat mühendisi de iş bulamaz. Biz bu noktada Gökçebey'e değer katmayı düşünüyoruz. Mesela zirai alan olarak kullanılacak boş arazilerimiz var. Seracılık ve bodur meyvecilik ilçemizde rahatlıkla yapılabilir. Yetiştirilen ürünlerin Gökçebey'de işlenmesini sağlayacağız. Bu şekilde bir çok insanımıza iş imkanı sunulacak.

Belediye konut üretecek
 

Biz belediye olarak inşaat sektöründe de faaliyet göstermeyi planlıyoruz. İhtiyacı olanlara  özellikle düşük gelir sahibi vatandaşlarımıza faizsiz, uzun vadeli maliyetine konut edindirmek istiyoruz. Türkiye'de bir çok belediye bunu kendi imkanlarıyla başarmış durumda. Bizde aynı modelle çalışırsak Gökçebey'de bunu başarabiliriz.

 Gökçebey'de  imar düzeni çok çarpık... Gökçebey'de  altyapı oldukça zayıf... Az bir yağmurla birlikte sokaklarımız suyla kaplanıyor.Alt yapı sorununu halledeceğiz.

Kadınların emeği değer bulacak GÖKMEK kurulacak

                                                                                                                                     
Gökçebey Belediyesi olarak  GÖKMEK ( Gökçebey Meslek Edindirme Kursları ) kurulacak. GÖKMEK aracılığı ile ev hanımlarımıza aile ekonomisine katkıda bulunmaları sağlanacak. Gökçebey'de el emeğiyle yapılan dikiş, nakış ürünleri var. Biz de kadınların kendilerinin ya da belediyenin bu ürünleri satabileceği işyerleri açacağız. Bunlar isterlerse kendi ürünlerini belediyenin işyerlerinde kendileri satabilecek, bunu yapamazlarsa biz belediye olarak bu ürünleri alıp kendimiz satışa sunacağız. İstanbul,Ankara,İzmir ve büyük illerimizde bu ürünler aranan ve talep gören ürün haline gelmiştir. Gerektiğinde belediye bu ürünlerin pazarlanması anlamında aracı kurum olacak.

  

  Çocuklar açısından bakarsak Gökçebey'de park yok denilecek kadar az. İlçemizde ailenizle gidip oturacağınız ve çocukların güvenle vakit geçirebileceği bir park da bulunmuyor.
 
* Kimsesi olmayan yardıma muhtaç yaşlılara belediye olarak biz bakacağız.

* Gökçebey'de  yalnızlaşmadan kaynaklanan gençler arasında uyuşturucu kullanımı yaygınlaşıyor. Bu gençleri kazanmak için sosyal alanlar ve  rehabilitasyon imkanları oluşturacağız.

 Temizlik sorunu bir ayda çözülecek
                                                                                                                                     
     
Şu anda hangi mahallede kaç tane temizlik işçisi var, bunlar ne ölçüde hizmet veriyor; bilinmiyor. Biz mahallenin büyüklüğüne göre temizlik işçisi istihdam edeceğiz ve bunları muhtarlara zimmetleyeceğiz. Denetimi muhtarlar yapacak. Bu yöntemle bir ay içinde temizlik sorununun çözmeyi amaçlıyoruz......

                                                                                                                                        
Temizlik hizmetlerinin maliyetini atıkları değerlendirerek karşılamayı düşünüyoruz. Gökçebey'de okullarda, mahallelerde, kamu kuruluşlarında cam, plastik ve diğer dönüştürülebilir atıkları toplayacak bir sistem kuracağız. Atıkları toplayan muhtarlara, okul müdürlerine, kamu kuruluşu yöneticilerine ödül vermeyi mahallede, okulda ya da kurumda kullanılmak üzere  yılda bir kere düşünüyoruz.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-03-03
Bu haber 1786 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 695
  Toplam: 5609996
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama