Gökçebey Eğitim Sen’den 1 Günlük İş Bırakma Eylemi

Gökçebey eğitim sen temsilciliği bugün 12:30’da cumhuriyet meydanında kamu kaynaklarının özel okullara aktarılmasını, iş güvencesinin hedef haline getirilmesini ve eğitim yöneticilerini tasfiye planını kabul etmiyoruz konulu eylem düzenlendi.

Eyleme yaklaşık 50 kişilik grup katıldı. Gökçebey belediye başkanı M.Zeki Kılınçarslan ve CHP Gökçebey ilçe başkanı Vural Cebecioğlu’da eyleme katılarak destek oldular.

Eğitim sen Gökçebey temsilcisi Servet Büyükkol eyleme katılanlara teşekkür etti. Ardından Eğitim sen Gökçebey ilçe yönetim kurulu üyesi Mehtap Özüdoğru hazırlanan basın bildirisini okudu. Basın bildiri okunurken katılımcılar zaman zaman sloganlar attılar. Okunan bildiride hükümeti ve eğitim alanında alınan kararları eleştiren Özüdoğru ‘’ TBMM gündeminde olan mevcut tasarı ile; dershanelerin dönüştürülmesi bahanesiyle öğrenci başına devlet desteği adı altında kamu kaynakları özel okullara aktarılmakta, devlete ait arazi ve okul binalarının özel sektöre ve kuvvetle muhtemel hükümetle bağlantılı kimi vakıf ve derneklere devredilmesi ya da kiralanmasının hesapları yapılmaktadır. Yıllardır eğitime yeterli bütçe, okullara ödenek ayrılmamakta, kamu okullarında bugün hala daha temizlik vb. adlarla para toplanmakta eğitimin bütün yükü velilerin üzerine yıkılmaktadır. Meclisten hızla geçirilmek istenen bu yasa tasarısı ile ataması yapılmayan binlerce öğretmenimizi bir kez daha güvencesizliğe mahkum edilmek istenmektedir. Bin bir zorlukla eğitim fakültelerinden mezun olan öğretmenlere KPSS yetmezmiş gibi, şimdi de yeni bir sınav getirilmek istenmektedir, iktidar öğretmen alımlarında ve yönetici atamalarında bile kendinden olmayana tahammül edememekte, kendisine koşulsuz itaat edecek insanlarla çalışmak istemektedir.’’dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-02-26
Bu haber 1629 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 582
  Toplam: 5609883
   Online :

  50 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama