Gökçebey Atatürk İlkokulu " Mevlana ve Hoşgörü " Gecesi Düzenledi.

Gökçebey İlçesi Atatürk İlkokulu  Değerler Eğitimi Proje kapsamında Mevlana ve Hoşgörü gecesi düzenledi. Spor salonunda düzenlenen geceye İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen Siyasi parti temsilcileri, Daire amirleri, öğrenci velileri, öğretmen ve veliler katıldı.

Gecede yaptığı konuşmada;" Okul Müdürü Mehmet Kılınç Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hazırlanarak tüm okullarımızda uygulamaya konulan Değerler Eğitimi projesi kapsamında  bu faaliyeti planlamış bulunuyoruz. Faaliyetimizin gerçekleşmesinde katkılarından dolayı başta  Devrek Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği yönetimi olmak üzere okul aile birliğimizin değerli yönetim kurulu üyelerine ve sınıf öğretmenimiz Erdal Satuk Bey' e ve katılımınızdan dolayı siz değerli misafirlerimize  teşekkür ediyorum." dedi.

Gecede konuşan Adem Gülşen ise ,  Değerler eğitimi projesi hakkında kısa bilgi verdi ve Mevlana'nın  Kur'an ve sünnet çizgisinde bir hoşgörü, insan sevgisi ve Peygamberi bir ahlak anlayışını sadece ülkemize değil, tüm insanlığa anlatan bir büyük veli ve mütefekkir olduğunu söyledi. Programın düzenlenmesinde emeği geçenlere Teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Devrek Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği tasavvuf musikisi korosu birbirinden güzel ilahilerle dinleyenleri mest ettiler. Daha sonra sema gösterisi ile gece sona erdi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-02-19
Bu haber 1447 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 566
  Toplam: 5551350
   Online :

  100 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama