DONMAK ÜZEREYKEN BULUNAN YAVRU AYI, BURSA'YA GÖNDERİLDİ

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde donmak üzereyken bulunan ve Gökçebey'de tedavi altına alınan 5 günlük yavru ayı, Bursa'daki Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderildi.
Alaplı ilçesinde donmak üzereyken bulunan ve Gökçebey'de tedavi altına alınan 5 günlük yavru ayı, Bursa'daki Orman ve Su İşleri Bakanlığı Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne tedavisi yapılmak üzere gönderildi.
Yavru ayı, Orman ve Su İşleri Zonguldak Şube Müdürlüğü koordinasyonunda Gökçebey'de Çanakçılar Seramik Fabrikasına ait sahadaki hayvanat bahçesindeki bakımının ardından Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nden gelen 2 kişilik ekibe teslim edildi.

Orman ve Su İşleri Zonguldak Şube Müdürü Sezgin Örmeci, yaptığı açıklamada, yavru ayının Bursa'dan gelen ekibe teslim edildiğini belirterek, "Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda yavru ayının bakımı için yer tespit edilecek. Şu anda gittiği merkezde olabilir, farklı bir yerde olabilir. Yavru ayının bakımına şu anda Bursa'da devam edilecek. Burada kaldığı sürece yavru ayıya konusunda uzman olan yetkililer tarafından bakımı yapıldı. Zaten burada bekletilmesinin ana nedeni anne ayıyı bulmaktı. Yavrunun tekrar doğal hayatına kavuşturulmasını amaçlamıştık" diye konuştu.

Dün Alaplı ilçesine bağlı Aydınyayla köyü muhtarı Musa Şen, karayolunda donmak üzere olan bir yavru ayı bulduğunu Orman ve Su İşleri Müdürlüğüne bildirmiş, müdürlük yetkilileri de yavru ayıyı bakım ve tedavisi için Gökçebey'de Çanakçılar Seramik Fabrikasına ait sahadaki hayvanat bahçesine götürmüştü.
Hayvanat bahçesinde yavru ayının sağlığına kavuşabilmesi için uzmanların verdiği bilgi doğrultusunda ayı sütüne en yakın süt olduğu için keçi sütü verilmişti.

HABER VİDEO

 

FOTOGALERİ

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-02-05
Bu haber 1509 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 77
  Toplam: 5552305
   Online :

  69 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama