GÖKÇEBEY’DE DÜZ DİKİŞ MAKİNECİ KURSU AÇILDI

Zonguldak ili Gökçebey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nce Gökçebey Uzunahmetler Köyünde “SANAYİ TİPİ DÜZ DİKİŞ MAKİNESİ KULLANIM KURSU ”  açıldı.

Kursun açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Muzaffer, İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Muhammet Pırpır, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Evren Durmaz, İmam-Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Şahin Kazak, Uzunahmetler Köyü Muhtarı Nihat Gökmen, Uzunahmetler Köyü Camii imamı Ertan Çakır,  Kursiyerler ve kursiyer yakınları katıldı. Kursiyerlere verilecek olan eğitimle öncelikle bölgede bulunan tekstil atölyelerine kalifiye eleman yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Açılışta konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal kurs hakkında şu bilgileri verdi."Düz Dikiş Makineci Kursu adını verdiğimiz kursumuza 16 kursiyer katılmaktadır. Toplam 11 sanayi tipi düz dikiş makinesi, 2 overlok ve 1 recme makinası mevcut olan bu kursumuzda kursiyerlerimize dikiş tekniklerinin yanı sıra sanayi tipi düz dikiş makinası kullanımı öğretilecektir. Hedefimiz çevremizde faaliyet gösteren tekstil atölyelerine makineci yetiştirmektir. Kursiyerlerimiz böylece dikiş öğrenmenin yanında bir meslek edinmiş olacaklardır."İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen ise konuşmasında özellikle kadınlarımızın meslek edinmesine yönelik bu tür kursların açılmasının çok önemsediğini sanayi tipi düz dikiş makinası kursunun ardından overlok ve recme makineleri kullanım kursunun da açılmasını arzu ettiğini ifade etti. Kursiyerlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

       

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-01-23
Bu haber 2397 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 207
  Toplam: 5613707
   Online :

  36 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama