GÖKÇEBEY’DE ALKOL VE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde Gökçebey Kaymakamlığı ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün katkılarıyla Alkol ve uyuşturucu ile mücadele konulu seminer düzenlendi. 

Bugün 17.01.2014 Cuma günü saat 14:00 de Gökçebey Çok Programlı Lisesi çok amaçlı salonunda düzenlenen seminere Zonguldak ALMUDER (Alkol ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği) başkanı Nejdet Özkan, Aile ve Sosyal Politikalar Zonguldak il müdürü Kemal Gümrükçü, Gökçebey ilçe milli eğitim müdürü Adem Gülşen, Halk Eğitimi merkezi müdürü Hüseyin Recep Topal, AK Parti Gökçebey ilçe başkanı Bora Kalaycı, Siyasi parti temsilcileri, ALMUDER üyeleri ve çok sayıda Gökçebey’li vatandaş katılırken konuşmacı olarak BEÜ Psikiyatri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nuray Atasoy katıldı.

Düzenlenen programın açılış konuşmasını  Zonguldak ALMUDER  Başkanı Nejdet Özkan yaptı. Konuşmasında alkol bağımlılığının insan yaşamına ve aile yapısına nasıl zarar verdiğine değinen Özkan’’ Çocuklarınızı mutlaka takip edin. Arkadaşlarını, nerelerde vakit geçirdiklerini, kendinden yaşça büyük kimlerle görüştüğünü ve bu kişilerin kim ve neler yaptıklarını mutlaka gözlemleyin. Ama bunları yaparken çocuklarınıza sezdirmemeye çalışın. Gençler çok hassastır. Bu takip ve gözlem onlarda aksi tepki vermesine neden olur ve sizlerle inatlaşırlar. Bu daha da olumsuz nedenler doğurur.’’ dedi. Konuşmasının ardından Aile ve sosyal Politikalar Zonguldak il Müdürü Kemal Gümrükçü’ye, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü adına il milli Eğitim Şube Müdürü Zülfikar Uçar’a ve BEÜ Psikiyatri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nuray Atasoy’a Zonguldak ALMUDER başkanı tarafından plaketleri verildi.

Daha sonra BEÜ Psikiyatri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nuray Atasoy da aile içi iletişim konusunda seminer verdi. Ceza merkezli anne ve baba aile içindeki iletişimi zorlaştıracağının altını çizen Atasoy’’Aile içi sorunun altında da iletişim eksikliği yatıyor. Şikayet ederek başlanan cümlede karşınızda dirençle karşılaşma oranınız çok yüksek. Bir şey sizin için sorun teşkil ediyorsa 'sen niye böyle yapıyorsun' diye sorgulayarak değil de 'böyle böyle olduğunda ben kendimi kötü hissediyorum' şeklinde kendinizi ifade etmelisiniz.’’ dedi. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-01-17
Bu haber 1515 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 109
  Toplam: 5551580
   Online :

  62 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama