Gökçebey Kaymakamlığı Engellilere Yönelik Proje Kabul Edildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan Engellilere Destek Programı (EDES) kapsamında Zonguldak’ın Gökçebey ilçesi Kaymakamlığı yeni bir proje başlattı.
Kabul gören 4 projenin tanıtımı için Zonguldak Valisi Ali Kaban başkanlığında 15.01.2014 tarihinde yapılan toplantıya Gökçebey Kaymakamı Bülent Hamitoğlu Engellilere Yönelik Proje ile katılarak Finansman Sözleşmelerini imzaladılar.

Gökçebey Kaymakamlığı Engellilere Yönelik Proje Koordinatörü Sinem Başıaçık projenin amaç ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Gökçebey Kaymakamlığı Avrupa Birliği (AB) Proje Koordinasyon Birimi ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın beraber hazırladığı “Eğitim İle Engelleri Aşıyoruz” projesi de desteklenmeye hak kazandı. Gökçebey Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, engellilerin toplumsal yaşamın tüm alanlarına katılımlarını sağlamak, koruyucu ve önleyici hizmetleri geliştirmek ve engellilik konusunda toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılığı amaçlandığı kaydedildi. Bu çerçevede, toplumun temelinin ailenin oluşturduğu öngörüldüğünde, alan taraması sonucunda bölgede ki engelli doğumların en etken nedeninin akraba evlilikleri olduğu tespit edildi. Yarının genç anne, baba adaylarının bu konuda daha bilinçli ve duyarlı olmalarını sağlamak ve onlara yardımcı olmak amacı ile engellilik nedenleri, koruyucu önlemler ve önlemlerin ne zaman ve kimlerin alması gerekliliği hakkında çalışmaların hedef grubunda evlenmemiş ve yeni evlenmiş bireyleri kapsayacağı ifade edildi. Yedi ay sürecek proje kapsamında birçok faaliyet gerçekleşeceği ve yapılacak olan bilgilerin kamuoyu ile bilgilendireceği belirtildi.

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2014-01-16
Bu haber 1284 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 193
  Toplam: 5611914
   Online :

  76 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama