Şair Şükrü Erbaş Gökçebey’e Gelecek

Şair Şükrü Erbaş, Çaycuma ve Gökçebey’de 22 Kasım Cuma günü okurlarıyla buluşacak. Gökçebey Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün organizasyonu ve Çaycuma Ekin Yayıncılık katkılarıyla Çaycuma ve Gökçebey’e gelecek olan Şükrü Erbaş, okurlarıyla söyleşi yapıp, kitaplarını imzalayacak.

İlk olarak 22 Kasım Cuma günü saat 15.00-18.00 saatleri arasında Çaycuma Ekin Yayıncılıkta imza etkinliği gerçekleştirecek olan Erbaş, aynı gün saat 20.00’de Gökçebey Gençlik Merkezinde şiir dinletisi gerçekleştirecek. Şükrü Erbaş, şiir dinletisinin ardından okurlarına kitaplarını imzalayacak. 

Şükrü Erbaş Kimdir?
Şükrü Erbaş, Türk şair ve yazar. 1953'te Yozgat'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Yozgat'ta tamamladı. Ankara'da Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilimler Bölümü'nden 1978'de mezun oldu. Toprak Mahsulleri Ofisi'nde memurluk ve yöneticilik yaptı, bu kurumdan emekli oldu. Yarın dergisi yazı kurulunda görev yaptı. Edebiyatçılar Derneği'nde yöneticilik görevinde bulundu. Şair, halen Antalya'da yaşamaktadır. Şükrü Erbaş, ilk şiirini Varlık dergisinde, 1978 yılında yayınlandı. "Yolculuk" adlı şiir kitabıyla, 1987 Ceyhun Atuf Kansu şiir ödülüne değer görüldü. Ayrıca, "Dicle Üstü Ay Bulanık" şiir kitabıyla 1996 Orhon Murat Arıburnu şiir ödülünü, "Üç Nokta Beş Harf" şiir kitabıyla 2002 Ahmed Arif şiir ödülünü ve "Gölge Masalı" adlı şiir kitabı ile de 2005 Ömer Asım Aksoy şiir ödülünü kazandı. Şiir, edebiyat ve yaşam üzerine denemeler yazdı. Denemelerini "İnsanın Acısını İnsan Alır" ve "Bir Gün Ölümden Önce" adlı kitaplarında toplayan Şükrü Erbaş'ın, "Gülün Sesi Gül Kokar" adlı düzyazılarından oluşan bir kitabı da vardır.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-11-21
Bu haber 2129 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 173
  Toplam: 5615963
   Online :

  37 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama