AK Parti’de Temayül Yoklaması Yapıldı

AK Parti’de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı adaylarının belirlenmesine katkı sağlayacak olan temayül yoklaması Cumartesi günü yapıldı. Toplam 708 kişiden 654 kişinin oy kullandığı seçimler sonrası, hangi adayların öne çıktığı belirtilmezken, sayım sonu oyların bulunduğu kapalı zarflar komisyon üyeleri tarafından AK Parti Genel Merkezi’ne getirildi ve Genel Merkez tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından aday belirleme yöntemlerinin diğer aşamaları gerçekleştirilecek.

Saat 10.00’da başlayan temayül yoklamasında sandıklar 15.00’da kapandı. Toplam 708 teşkilat mensubunun oy kullanma hakkı bulunurken, 654 kişi oy kullandı. Temayül yoklamasında yüzde 92 oranında oy kullanımı gerçekleşti. 

Temayül toplantısında konuşan AK Parti Kastamonu Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü; Belediye başkanlarının seçiminde çok büyük bir gayret gösteriyoruz ve titiz davranıyoruz. Bunun gereği olarak 51 ilimizde bu gün ve yarın temayül yoklaması yapılıyor. Daha önce de 30 büyük şehir belediyelerinde temayül yoklamaları yapıldı bitti ve bu hafta son olacak. Burada neyi ölçüyoruz, teşkilatlarımızın göreve getirmek istedikleri, halkın istedikleri daha doğrusu seçilmesi gereken kişiler konusundaki görüşlerini alıyoruz. Bu görüşler bizim için bir kriterdir. Demokrasinin gereği olarak bunu yapıyoruz. Ancak, tamamen elbette ki, asıl tek kriter bu değil. Bu teşkilatlarımızın görüşü dışında Genel Merkezimiz ayrıca görevlendirilen kişiler aracılığı ile illerde araştırma yapıyor. Yani Belediye başkanı olabilecek, olması gereken, seçilmesi gereken kişiler konusunda veya mevcut belediye başkanlarının başarı durumları konusunda bir takım araştırmalar yapıyor. Bunun dışında anketler yapıyor. Bunun dışında milletvekillerinin görüşleri alınıyor. Bunlar birlikte değerlendirilerek bir sonuca varılıyor ve o sonuç doğrultusunda en iyi hizmet edebilecek kişi kimdir, seçim kazanabilecek kişi kimdir ortaya çıkarılıyor. Bizim yaptığımız işte hatır gönül, ahbap dost ilişkisi yoktur Eğer hatırı olan kişiler seçilmiş olsaydı ne böyle seçim yapılırdı ne de başka türlü araştırma yapılırdı. Hatırı yüksek olanlar doğrudan genel merkeze gider, aday göstertirdi. Halbuki böyle bir şeye partimiz kesinlikle yanaşmamıştır. Teşkilatlarımızın görüşlerini alır, anketler yapılır, araştırmalar yapılır ve sonuca ulaşılmaya çalışılır. Burada yaptığımız da Zonguldak’taki teşkilatlarımızın görüşlerini, onların düşüncelerini almak ve oy kullandırmaktır ve ülkemiz için, milletimiz için ve Zonguldak’ımız için hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah en iyi adayı seçmeye çalışırız, İnşallah bu işi hak eden, gerçekten başarılı olabilecek, yapabilecek, hizmet edebilecek aday kimse o seçilir diye düşünüyoruz” dedi. 

AK Parti Zonguldak il başkanı Hamdi Uçar; Adaylarımızı tabanımıza, halkımıza soruyoruz. Belediye başkanı adaylarının belirlenmesinde 3 aşamalı yoklamadan geçeceklerini anlatan ve temayül yoklamasına parti üyelerinin katılımının yoğun olduğunu vurgulayan Uçar şöyle dedi. “Bugün biz il teşkilatı olarak temayül yoklamasını yapıyoruz. Umut ediyoruz ve temenni ediyoruz ki, bu yapılan çalışmalar neticesinde ilimizi, ilçelerimizi ve beldelerimizi yerel anlamda başarılı çalışmalara imza atacak adaylarımızı ortaya çıkartırız diye düşünüyorum. Amacımız ve hedefimiz de budur. Aday adaylarımız birkaç elemeden geçtikten sonra adaylarımızı tespit ediyoruz. Hiçbir zaman yakın ilişki içerisinde adaylarımızı tespit etmiyoruz tabanımıza, halkımıza soruyoruz. Anket çalışmalarına önem veriyoruz. Halk tarafından tercih gören adaylarımızı burada aday olarak göstermeye çalışacağız. Ben de bütün çalışmalarımızın neticesinde ortaya çıkacak adaylarımızın hem teşkilatlarımıza, hem ilimize ve hem ülkemize hayırlı vazifeler yapmasını temenni ediyorum ve herkese de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 AK Parti tarafından gerçekleştirilen temayül yoklamasına AK Parti Gökçebey İlçe Teşkilatı tam kadro katıldı. 34 kişi ile Temayül yoklamasına katılan AK Parti Gökçebey ilçe teşkilatı, Belediye başkan aday adayları için oy kullandı. Toplantıya Gökçebey ilçesinden Belediye başkan aday adayları Fevzi Tavukcu, Vedat Öztürk, Sadi Uyar ve Çetin Demir katıldı. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-11-17
Bu haber 1818 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 259
  Toplam: 5551730
   Online :

  97 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama