Başkan Albuz’dan “Şerefsiz” Anonsu

Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı Belediye Başkanı Muhammet Albuz’un belediye hoparlöründen yaptığı rüşvet anonsunun ardından MHP İl Başkanı Hamdi Ayan bir açıklama yaptı. Ayan, MHP’ye geçtiği bilinen belediye başkanının partiye üye olmadığını ve partiye geçiş protokolünün yapılmadığını hatırlattı.

Bakacakkadı Belediye Başkanı Muhammet Albuz’un, beldeyi karıştıran rüşvet anonsunun ardından MHP İl Başkanı Hamdi Ayan bir açıklama yaptı. Ayan, Belediye Başkanı Muhammet Albuz’un 130 bin TL’ye yakın rüşvet aldığı iddialarının üzerine belediyenin hoparlörlerinden yaptığı anonsu doğru bulmadığını ifade etti. Albuz’un, “Lokantanın birinden 50 bin, diğerinden 80 bin lira istemişim. Bunu diyenlerin 'Şerefsiz' olduğunu ifade ettim” sözlerini değerlendiren Ayan, şunları söyledi: “Başkanın anonsunu asla tasvip etmiyoruz. Kendi durumunda haklı olabilir. Kendisine böyle bir seçim sürecinde iftira atılmış olabilir. Ama yaptığı anons yoluyla olduğu için bizi üzen de budur. Yaptığı kesinlikle yanlıştır. Bizimle hukuki bağlantısı olmadığından dolayı süreç başlatmaya gerek yok. Partimizin üyesi olsaydı veya partimize geçmiş olsaydı resmi anlamda, ihraç olabilirdi. Ama hukuki bir bağlantısı olmadığından dolayı o bakımdan biz rahatız”

“YEREL SEÇİMLERDE MHP BU ARKADAŞLA YOLA GİTMEZ”
Halkıyla barışık olmayanlarla MHP olarak yola gitmeyeceklerini hatırlatan MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, belediye başkanının yaptığının doğru olmadığını bildirdi. MHP’ye geçtiği halk arasında bilinen belediye başkanı ile resmi geçiş protokolü veya partiye üyeliğinin olmadığını dile getiren Ayan, sözlerine şöyle devam etti:
“Bakacakkadı Belediye Başkanı ile ilgili gündeme yazı düşmüştür. En başında belirtmek isterim ki halkıyla barışık olmayan halkıyla sıkıntı çeken insanlarla yola gidemeyeceğimizi en başından söyledim. Hatta bu şekliyle seçimi kazandıktan sonra dahi bir belediye başkanımızın kendi halkıyla sıkıntısı olduğu takdirde parti olarak gereğini yapacağımızı söylemiştik. Belediye başkanının oradaki müstecirlerle sözlü diyalog geçtiğini duydum. Bunun üzerine de kendisinin belediye hoparlörlerinden bu vatandaşlarla ilgili bir çıkışı olmuş. Bunları duyduk. Tespit ettik. Dolayısıyla yaptığının yanlış olduğunu söyledim. Ki kendisi davasında haklı da olsa, bu seçim dönemidir. Bizden aday olan arkadaşlarımızla aday adaylarımızla yazılanlar çizilenler oluyor. Bu siyasetin doğasında var. Fakat kendisinin bu şekliyle bir çıkış göstermesi bizim için yanlış olmuştur.”

“ÜYELİĞE ZATEN GEÇİRMEMİŞTİK”
Geçen günlerde Bakacakkadı Belediye Başkanı Muhammet Albuz’un, MHP’ye gelerek üyelik formu doldurduğunu anlatan Ayan, fakat henüz başkanı üyeliğe geçirmediklerini hatırlattı. Ayan, kendisinin aylar önce MHP’ye katılmak istediğini, bizzat parti binasına gelerek söylediğini belirten Ayan, şunları söyledi: "Biz de orada kendisinin Bakacakkadı halkına hizmet edebilmesi için bir parti desteğinin belde halkı için faydalı olur düşüncesiyle o zaman bir görüşme yapmıştık. Bu görüşme içerisinde biz onun üyelik formunu aldık fakat seçimlerden önce yapmayalım diye Gökçebey ilçe başkanımızla üyeliğe zaten geçirmemiştik. Bakacakkadı Belediyesi ile bizim şu ana kadar resmi veya hukuki anlamda bağlantısı olmamıştı. Bunu biz sürece bırakmıştık. Böyle bir hadise yaşandıktan sonra 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde bu arkadaşımızla MHP yola gitmez. MHP Bakacakkadı’da bambaşka halkıyla barışık, halkını kucaklayabilecek bir arkadaşımızla yola gidecektir. Muhammet Albuz ile bundan sonra MHP yola gitmeyecektir”
Zonguldak’ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesi Belediye Başkanı Muhammet Albuz, kendisinin rüşvet istediği yönündeki iddialar üzerine belediye anonsundan "İddiaları ispatlasınlar. Uyarı anonsumu yapıp, bunu diyenlerin 'şerefsiz' olduğunu ifade ettim" dedi. Başkanın anonsu beldede ortalığı karıştırdı. Esnaflar ise hakarete uğradıkları gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Zonguldak'ın Bakacakkadı beldesinde yaşayan vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde MHP'li Belediye Başkanı Muhammet Albuz'un belediye hoparlöründen yaptığı anonsla şaşkınlık yaşadı. Beldede bulunan restoranların gece 12'de kapatılması için önce uyaran, ardından da mekan sahiplerine idari para cezası yazan Belediye Başkanı, 130 bin TL rüşvet istediği iddiaları üzerine eline anons yaptı. Başkanın yaptığı anonsu duyan restoran sahipleri ise Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

"TEHDİT DEĞİL, HALKIM BİLSİN İSTEDİM"
Belediyenin hoparlörlerinden yaptığı uyarıyı anlatan Belediye Başkanı Muhammet Albuz, "Anons yaptığım günün bir önceki akşamında bir şeyler duydum. İki lokantanın birinden 50 bin TL, diğerinden de 80 bin TL para istemişim. Bunu duydum. Bunu yapacak adam olmadım ömrü hayatımda. Benim yalanla, dolanla, rüşvetle ve haraçla işim olmaz. Ben servetimi vatan millet için yoksul insanlar için harcamış bir adamım. Harcamaya da devam ediyorum. Her yerde bütün kurumlarda, uzak yakın demeden, okulda, camide, hastanede, Kur'an Kursu'nda neresi olursa olsun kendi araçlarımla bu memlekete yollar yapmış bir adamım. Her türlü aracımda var. Ama böyle bir insan olup da ben kendi varımı yoğumu bu memleket için harcarken, bana karalama yapan insanlara karşı ben uyarı anonsumu yaptım. Bana ispatlasınlar. Bu tip iftiralar bana yakışmayan iftiralardır. Bunu diyenlerin 'Şerefsiz' olduğunu ifade ettim. Bunu de nerede konuşulduğunu sordum öğrendim. Doğru olduğunu söylediler. Lokantada konuşan bir kişi bunu konuşmuş. Ben de bu haberi alınca anonsu, milletimin bilgisine sunmak için yaptım. Bir başkalarını tehdit etmek bakımından değil. Ben bunları duyacağım ve açıklamayı yapmayacağım. Eğer öyle bir şey olsaydı, ben bu durumu kabul etmiş olacağım anlamına geliyor. Öyle bir şey yok. Kim yanlışlık kim haksızlık yapıyorsa bu dünyanın sefasını sürdürmesin. En küçüğünden en büyüğüne kadar herkes bilsin. Bana karşı böyle bir duyum aldım. Duyum var ama telefon açıp sordum. Doğruladılar" diye konuştu.

"ANONS YAPIP REZİL ETTİ"
Lokanta sahibi Şaban Yaman ise belediye başkanının anons yaparak kendilerini rezil ettiğini öne sürdü. Yaman, “Başkan hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğu belirtti. Yaman, "Başkan bir anons yaptı. Anons’ta bize hakaret ettiğini düşünüyorum. Bizi belediyeye çağırıp ta bunu konuşup konuşmadığımızı sorabilirdi. Bizlerle özel konuşabilirdi. Ama mikrofondan konuşup bizi rencide ettiği gibi, Bize onun bunun çocuğu diyerek hakaret ettiğini düşünüyorum. Belediye megafonundan “Lokantanın birinden 50 bin TL, birinden 80 bin TL istemişim. Bunu söyleyen onun bunun çocuğu ve şerefsizdir dediğini duydum. Bizlerde hakkında suç duyurusunda bulunduk. Savcımıza bunları anlatacağız. Bizleri kastettiği açık şekilde ortadadır. Başka lokanta yok. 24 saat olan ruhsatlarımızı iptal eden kendisidir. Bunlarında usulsüz olarak gönderdiği kağıtlar var. İdare mahkemeye verdik. İdare mahkemenin kararını bekliyoruz. Bizi hedef gösterdi. Biz gereken güzellikleri belediyeye yapıyoruz. Duvar dediler yaptık. Bakacakkadı’ya hoş geldin yazısını biz yaptırdık. Mazot derler alırız. Misafirlerine bakarız. Belediye başkanımız bazen ne konuştuğunu bilmiyor. Onunda farkındayız. Biz öyle bir konuşma yapmadık. O sözleri söylemedik. Kendi kuruntularıdır. Bizim böyle bir şeyle alakamız yok. Bunu kim dediyse bizi yüzleştirsin. Bizi rencide etmesine gerek yoktu” dedi.

İddiaların odağındaki diğer restoran sahibi Mustafa Kadam ise “Anonsu duydum. Bizim hakkımızda onun bunun çocukları, şerefsizler diye hakaret etti. Bizi konuşmalarında rencide etti. Biz esnafız. Bizi halkın önünde küçük düşürdü. O. çocuğu değiliz. Benim anam mezarda. Davacıyım. Bu söylenenler tamamen düzmece ve bizim üzerimize kurgulanmış bir oyundur” dedi.
Haber: CUMA

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-11-15
Bu haber 1912 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 548
  Toplam: 5607955
   Online :

  66 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama