Toptan'ın Ergenekon Eleştirisi

Toptan'ın Ergenekon Eleştirisi
 
TBMM Başkanı Köksal Toptan, “Haberal'ı dünya tanıyor, farklı bir şekilde gözaltına alınabilirdi” dedi.TBMM Başkanı Köksal Toptan, Ergenekon soruşturmasındaki son göz  altılar için "Daha farklı bir yol izlenebilirdi. Rahat ifadesi alınabilecek kişilerle ilgili daha farklı yöntem uygulanabilirdi” değerlendirmesinde bulundu.

HABERAL'I DÜNYA TANIYOR
Toptan, eski milletvekili Hasan Celalettin Ezman'ın cenaze töreninden sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Toptan bir gazetecinin “Ergenekon soruşturmasında bilim adamlarının göz altına alınış şeklinin” sorulması üzerine, “AB uyum çerçevesinde, AB uzmanlarıyla zaman zaman görüşmeler yapmak suretiyle gerçekleştirdiğimiz ceza mevzuatı çok açık, çok net. O konuda bize çok yararlı danışmanlık hizmetleri de veren Profesör İzzet Bey'in (İzzet Özgenç) de açıklamaları var. Onun da ifade ettiği gibi, rahat ulaşılabilecek, rahat ifadesi alınabilecek kişilerle ilgili daha farklı yöntem uygulanabilirdi. Sonuç itibariyle Prof. Haberal dünyanın çok iyi tanıdığı bir bilim adamı. Diğer rektörler de bilim adamları da Türkiye'nin dünya için, Türkiye için yetiştirdiği bilim adamları. Elbette bir suçu varsa gereği yapılmalıdır. Bunda tartışma yok. Yöntemde daha farklı bir yol izlenebilirdi” yanıtını verdi.

TBMM Başkanı Toptan, "9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınanları havaalanında ziyaret etmesi sizce de bir kara leke midir? Bu ziyaret Ergenekon’a destek midir?" şeklindeki soruyu ise cevapsız bıraktı

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-04-18
Bu haber 1630 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 254
  Toplam: 5551725
   Online :

  97 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama