11 Adet İş Makinesi Selden Kurtarıldı

Yağan aşırı yağmuru nedeniyle su seviyesinin yükselmesi sonucu Filyos Çayı’nın kıyısında kalan Sette Müteahhidine ait 7 adet kamyon, iki adet silindir, 1 adet paletli dozer ve bir adet paletli kato, ırmak yatağından yoğun çalışma sonucunda kurtarıldı.

Sette müteahhidine ait 7 adet kamyon, iki adet silindir, bir adet paletli dozer ile bir adet paletli kato, Kurban bayramı tatili nedeniyle yapımı devam eden sette inşaatı üzerine bırakılmıştı. Şiddetli yağan yağmurlar nedeniyle Filyos çayında su seviyesinin yükselmesi üzerine, sette müteahhidine ait araçlar ve iş makineleri sel tehlikesi altında kalması üzerine, Çaycuma Belediyesi harekete geçerek kurtarma operasyonu başlattı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Başören’in başında durarak bizzat organize ettiği çalışmalar sabah 08.00 başladı ve saat 11.00’e kadar sürdü. Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ait Su üstü kurtarma botu ile taşınan operatörler ve araç şoförleri, iş makineleri ve diğer araçları Filyos çayı kenarından daha güvenli bölgeye taşıdılar.

Sette Müteahhidine ait iş makineleri ile kamyonların kurtarılması çalışmaları için Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Başören ve İtfaiye personeline teşekkür eden Belediye Başkanı Mithat Gülşen, “Anında yaptığımız bu çalışma ile iş makineleri ve kamyonları sudan kurtararak daha güvenli bölgeye taşınmasını sağladık.” dedi. Başkan Gülşen, şiddetli yağmurlarda, şehir merkezinde ve mahallelerde yapılan yağmur suyu şebeke yenileme çalışmaları ve alınan önlemler sayesinde, yağmurun hasarsız atlatıldığını sözlerine ekledi.

Haber: CUMA 

TIKLA İZLE;

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-10-19
Bu haber 1770 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 538
  Toplam: 5607945
   Online :

  69 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama