3. BARIŞA HAMLE SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Barışa Hamle Satranç Turnuvası” 7 – 8 Eylül tarihlerinde Çaycuma Kültür Merkezi’nde Küçükler, Yıldızlar, Genç ve Büyükler, Bayanlar olmak üzere 4 kategoride yapıldı. Turnuvada ilk 3 sırayı elde eden sporculara madalya ve barış temalı kitap armağan edildi. 
Zeynel Bakıcı, İbrahim Yılmaz, Orhan Çakmak ve Murat Bektaş’ın hakemliğini yaptığı turnuvada sıralama şu şekilde oldu. Küçükler Kategorisi: 1. Mert Yiğit Arslan, 2. Doğukan Özçetin, 3. Sarp Kalaycı; Yıldızlar Kategorisi: 1. Miray Yılmaz, 2. Musa Özkan, 3. Beytullah Ay; Bayanlar Kategorisi: 1. Nesrin Tekin, 2. Ayşe Selenay Uçar, 3. Büşra Öztürk; Gençler ve Büyükler Kategorisi: 1. Levent Taner,  2. Can Albuz, 3. Tayfur Ayçiçek

Turnuvayla sonunda bir açıklama yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, turnuvaya katılan sporculara ve hakem heyetine teşekkür etti. Akyol, savaşın ölüm, yıkım, yoksulluk ve acı demek olduğunu belirterek, “Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada savaş çığlıklarının atıldığı Suriye’ye yeni bir askeri müdahale hazırlıklarının yapıldığı, barışa en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde hamleler barış, kardeşlik ve dostluk için yapıldı. İki gün süren turnuvanın oldukça çekişmeli geçti. Satrançla ilgilenen arkadaşların çabalarıyla Çaycuma’da satranca büyük bir ilgi oluştu. Sendika olarak bu ve benzeri turnuvaları sürdüreceğiz ” dedi. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-09-10
Bu haber 1360 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 616
  Toplam: 5609917
   Online :

  71 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama