CHP’li Gençlerden İftar Programı

Cumhuriyet Halk Partisi Çaycuma Gençlik Kollarının dün akşam, Albuzlar Restoranda düzenlemiş olduğu iftar yemeği büyük bir katılımla gerçekleşti. 400’e yakın gencin katılımıyla gerçekleşen iftar yemeğinde, CHP Çaycuma Gençlik Kolları Başkanı Merter Mankal yaptığı konuşmada, konukların Ramazan ayını kutlayarak, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sonsuza kadar bağlı kalacaklarını ve en büyük eseri olan Cumhuriyete sahip çıkmakta kararlı olduklarını” vurguladı… 

Ardından, konuşmasını gerçekleştiren CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, “Ülkemizin içinden geçtiği süreçte, bölünme tehditliyle karşı karşıya olduğunu”, hatırlatarak “Cumhuriyet Halk Partisinin ülke bütünlüğünün güvencesi olduğunu”, ifade etti.

 İftar yemeğinde gençlere yönelik bir konuşma yapan CHP Zonguldak Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Ali İhsan Köktürk de, “Büyük bir katılımla gerçekleşen iftar yemeğinde, geleceğimizin güvencesi olan 400’ü aşkın gençle birlikte olmaktan mutluluk ve onur duyduğunu” vurgulayarak “iftar yemeğini gerçekleştiren CHP Çaycuma Gençlik Kolları Başkanı Merter Mankal’a, katkılarını esirgemeyen CHP İlçe Başkanı Umut Başoğlu’na ve iftar yemeğini onurlandıran, büyük bir dayanışma ve kararlılık örneği gösteren gençlere” teşekkür etti.

 Köktürk; “iftar yemeklerinde ve cami önlerinde siyaset yapmanın ve dini duyguları siyasete alet etmenin Cumhuriyet Halk Partisinin geleneğinde olmadığını, birlik ve dayanışmamızı pekiştiren iftar yemeğinde ayrıştırıcı bir konuşma yapmayı doğru bulmadığını”belirtti.

 “Ancak, Türkiye’deki gelişmelerin, farkında olduklarını, parasız eğitim istiyoruz diyen öğrencilerin ve yurtsever insanların üzerinde oluşturulan baskıdan büyük üzüntü duyduklarını” sözlerine ekledi.

 “Oluşturulan baskı rejimine karşı ülkenin geleceğine sahip çıkma kararlılığında olan gençlerin korku duvarlarını yıktıklarını ve Türkiye’de yeniden aydınlık geleceğin kapılarını sonuna kadar açtıklarını” ifade eden Köktürk, “Türk gençliğinin Büyük Önderimizin devrimlerinin ve Cumhuriyetimizin geleceğinin en büyük güvencesi olduğunu” belirtti. Köktürk, gençlere teşekkür ederek, sözlerini tamamladı.

 400’ü aşkın genç iftar yemeğinden sonra uzun süre ayrılmayarak, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’le sohbetlerini sürdürdüler. Köktürk’le düşüncelerini paylaşan gençler, “İçinden geçilen sürecin farkında olduklarını ve ülkemizin önünü açma konusunda kararlı olduklarını da”ifade ettiler.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-08-02
Bu haber 1467 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1264
  Toplam: 5611383
   Online :

  73 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama