Karabüklülerden iftar sofrası

Merkezi Almanya’nın Gladbeck şehrinde bulunan Karabük – Yeniceliler Derneği, hemşehrilerini geleneksel iftar yemeğinde buluşturdu.
İftar yemeği programına Karabük – Yeniceliler Derneği İcra Kurulu Başkanı Hasan İbik, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ( DİTİB ) Gladbeck Türkiye Camii Başkanı Nadir Kahraman, Avrupa Türk Demokratlar Birliği  ( UETD ) Ruhr Bölge Başkan Yardımcısı ve Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş, UETD Gelsenkirchen Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Ören, UETD Ruhr Bölgesi Komisyon Üyesi Sefer Karakoca, UETD Gladbeck Şube Başkan Yardımcısı Muharrem Yiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Din görevlisi Kasım Oğan’ın okuduğu Ezan – ı- Şerif’in ardından konuşan derneğin onursal başkanı İbrahim Doğancı, Avrupa’daki tüm Karabük – Yenicelilerin birlik ve beraberlik içerisinde olduğuna vurgu yaparak, dernek olarak geleceğe yatırım yaptıklarını söyledi. 

Doğancı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
‘’ Derneğimiz kuruluşundan bugüne, ciddi çalışmalar gerçekleştirmiştir. Gladbeck şehrinde mülkiyetini satın aldığımız dernek binamız ile hemşehrilerimizin etkinliklerini rahat bir şekilde gerçekleştirmesine olanak sağladık. Düzenlediğimiz yayla şenliği ile kültürümüzü burada yaşatmaya gayret gösteriyoruz. İftar yemeği programları ile de hemşehrilerimizi bir araya getiriyoruz. Bu güzel ayda hemşehrilerimizle bir araya gelmek bize mutluluk veriyor. Dernek olarak, tatil sonrası faaliyetlerimiz hız kazanacak ‘’ dedi.

Haber:Mustafa Tığlı-GLADBECK-

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-07-24
Bu haber 1338 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 345
  Toplam: 5616135
   Online :

  79 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama