Ereğli Festivalinde Turizm Elçileri

Ereğli ilçesinde Festival süresince 3 gün boyunca, Elpek Satış Evi yanında yer alan tanıtım standında Turizm gönüllülerini ağırlayan dernek üyeleri, dernek ve faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, anket çalışması ile ziyaretçilerine farklı sorular yöneltti. Aynı zamanda Ereğli ile ilgili farklı hediyelik eşyaların sergilendiği standa ilgi yoğundu.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve beraberindeki Belediye Meclis Üyelerinin katılımı ile gerçekleşen stant açılışında, Dernek Başkanı Aykut ATEŞ kısaca derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verirken, Bld. Bşk. Posbıyık'a dernek üyelerine özel olan "Turizm Gönüllüsü" kartını takarak bugüne kadar Ereğli'nin tanıtımı ilgili çalışmalarından dolayı dernek üyeleri ve Ereğli halkı adına bir kez daha teşekkür etti. Dernek yönetimi ile hatıra fotoğrafı çekilirken, Neriman Posbıyık festivale özel hediyeleri takdim etti.

Festival kortejine üyeleri ile birlikte katılan dernek, logolu tişörtleri ve renkli boyun kimlik kartları ile hayli ilgi gördü.
Festival kapsamında Kdz Ereğli Tarih, Doğa ve Kültürünü Yaş. Dern. tarafından düzenlenen Tarihi Yerler Gezisi ne de katılan Turizm Elçileri, gezi sırasında araştırmacı yazar, tarihçi Gürdal Õzcakir tarafından anlatılan, Ereğli ile ilgili detayları bir kez daha hatırlarken, ziyaretçilere tanıtım broşürleri dağıtarak dernek hakkında bilgiler verdi. Ertesi gün Kestaneci Köyü Piknik alanı açılışına katılan Turizm Elçileri, bir dizi incelemelerde bulundu.

Turizm Elçiler Derneği Hakkında
Turizm Elçileri Derneği, Boğaziçi Üniversitesi ve Anadolu Efes tarafından bir ay boyunca suren turizm eğitimlerinin ardından değerlendirme sonucu Turizm Elçisi sertifikasına sahip Turizm Gönüllüleri tarafından geçtiğimiz yıl sonu kurulmuştu.

Haber: CUMA


 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-07-03
Bu haber 1491 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 407
  Toplam: 5613907
   Online :

  95 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama