Şair Gökhan Taner Günsan Okurlarıyla Buluştu

Şair Gökhan Taner Günsan ilk kitabını okurlarına imzaladı. Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliğinin organize ettiği söyleşi ve imza etkinliği Çaycuma Bahane Kafe’de yapıldı.

Sanatın ve şiirin konuşulduğu etkinliğe CHP Zonguldak İl yönetim Kurulu üyesi Tevfik Aydoğmuş, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu ve yönetim kurulu üyesi Yüksel Ermiş, Çaycuma eski Belediye Başkanlarından Osman Metin Yurtbay ve eğitimcilerin de  aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Çaycuma Nebioğlu Ortaokulunda Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak görev yapan Şair Gökhan Taner Günsan’ın “Sakallarımı Kestim Kuşlara” adlı şiir kitabı geçtiğimiz günlerde Yasakmeyve Yayınları arasında yayınlanmıştı.

Etkinliğin açılışında konuşan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, eğitim emekçilerinin bir taraftan insanca bir yaşam için mücadele ederken diğer taraftan da sanatla edebiyatla ilgilenmelerinin onur verici bir uğraş olduğunu söyledi.

Şair Gökhan Taner Günsan, içinde yaşadığı toplumun sorunlarını kendine konu ederek şiirlerini yazdığını, o nedenle şiirlerinde toplumsal duyarlılığın öne çıktığını, şiiri toplumsal mücadelenin bir parçası olarak gördüğünü anlattı. Kitaptaki şiirlerini okuyan Günsan, kitabını Gezi Parkı eylemleri sürecinde yaşamını yitiren Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert ve Mehmet Ayvalıtaş ile direnişine yüreğini koyan herkese adadığını söyledi.

Şair Mevlüt Kırnapçı, Seyfettin Ceylan ve Mehmet Paşakahyaoğlu da yaptıkları konuşmayla Gökhan Taner’in söyleşisine katıldılar, kitap üzerine değerlendirmelerde bulundular.

Şiir ve sanat üzerine yoğunlaşan söyleşi sonunda şair Günsan, okurlarına kitabını imzaladı.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2013-06-29
Bu haber 1382 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 570
  Bugün : 634
  Toplam: 5608041
   Online :

  68 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama